У Білорусі заарештовано баптиського пастора Василя Трубчика

1 грудня у білоруському місті Гродно заарештовано пастора баптистської церкви Василя Трубчика. Про це повідомив телеграм-канал Хрысціянская візія. Наразі немає інформації про його подальшу долю.

Пастор є відомим проповідником, який відкрито говорив про події і ситуацію в Білорусі. Він засуджував російську агресію, ідею експансії, дії російської армії, а також мав активну громадянську позицію щодо несправедливості авторитарного режиму.

У Білорусі з кожним тижнем зростає кількість затриманих чи ув’язнених священнослужителів. 28 листопада білоруська міліція затримала пастора Християн повного Євангелія Іван Вялічка, 23 листопада затримали ксьондза Вячеслава Пялінака та вилучили його телефон і ноутбук, а 18 листопада під арешт потрапив ксьондз Генрих Околотович.

Раніше у жовтні в тому ж Гродно суд засудив православного священника Андрія Ноздрина за підписку на місцевого журналіста Руслана Кулевича, якого режим назвав екстремістом. Тепер православний священник зобов’язаний виплатити штраф 555 білоруських рублів (168 доларів) і як покарання його відсторонено від несення служби.

Після президентської кампанії 2020 року та масових протестів проти фальсифікації у Білорусі розпочалися масові репресії, які не завершилися із закінченням протестів, але тривають донині. Наразі понад 1000 ув’язнених визнані в’язнями совісті.

Також загострюється питання свободи віросповідання і свободи слова у зв’язку з російської агресії проти України та роллю білоруського режиму в ній. Сьогодні спостерігаємо, як під атаку режиму Лукашенка потрапляють священнослужителі та пересічні християни різних конфесій – всі, хто так чи інакше наважується говорити про правду і справедливість.

Тому закликаємо молитися за заарештованих і засуджених служителів  та всіх репресованих у Білорусі, адже багато активістів, зокрема й християн, залишаються ув’язненими багато років.

Джерела:

https://t.me/christianvision

https://ru.hrodna.life/2023/12/01/trubchik-zaderzhanie/

https://ru.hrodna.life/2023/10/04/nozdrin-sud-23/

https://nashaniva.com/ru/331369

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required