У Білорусі заарештовано католицького священника

17 листопада у Білорусі затримано ксьондза Генриха Акалатовича, який служить настоятелем у храмі св. Йосипа у Воложині (Мінська область). Як повідомляє телеграм-канал «Хрысціянска візія», священника звинувачують у державній зраді і йому загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі. 

Перебування отця Генриха під арештом несе для нього серйозну небезпеку, адже 63-річний священнослужитель має проблемі зі здоров’ям. Він бореться з онкологічним захворюванням, переніс інфаркт та нещодавно мав операцію на шлунку. Ув’язнення і перебування у слідчому ізоляторі може нести тяжкі наслідки для здоров’я затриманого, проте з практики відомо, що режим Лукашенка абсолютно байдужий до здоров’я і безпеки білорусів.

Як повідомляє видання Наша Ніва, отець Генріх навернувся до віри ще в юні роки і за часів радянської влади навчався у підпільній духовній семінарії. У 1984 році був таємно висвячений і служив у Браславі, Ракові, Несвіжі та Бобруйську. Ще за часів СРСР він зазнав переслідувань та був заарештований 30 разів. Історія повторюється і у зрілому віці ксьондз знову зазнає переслідувань від підросійської влади Лукашенка.

Наразі не відомо на якому етапі знаходиться розслідування і яка справжня мета в білоруських силовиків. Це далеко не перше затримання священнослужителя, якому інкримінують «злочин проти держави». У 2013 році за цією ж статтею був затриманий ксьондз Владислав Лазар, який провів у СІЗО пів року і був звільнений. Приклади недавніх переслідувань священників і пасторів показують, що за нинішніх умов наслідком звинувачення у «державній зраді» може бути і реальне тривале ув’язнення.

Після президентської кампанії 2020 року та масових протестів проти фальсифікації у Білорусі розпочалися масові репресії, які не завершилися із закінченням протестів, але тривають донині. Наразі понад 1000 ув’язнених визнані в’язнями совісті. Також загострюється питання свободи віросповідання і свободи слова у зв’язку з російської агресії проти України та роллю білоруського режиму в ній. Тому закликаємо молитися за ксьондза Генриха та всіх репресованих у Білорусі, адже багато активістів, зокрема й християн, залишаються ув’язненими багато років.

Джерела:

https://www.dw.com/ru/v-belarusi-zaderzali-ksendza-po-delu-ob-izmene-gosudarstvu/a-67483087

https://www.dw.com/ru/cerkov-v-belarusi-ksendz-v-tjurme-pastor-oshtrafovan/a-62743996

https://news.zerkalo.io/life/54281.html

https://nashaniva.com/ru/330519

Фото: Catholic.by

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required