Про проект

 Християни для України

Це проект служіння “Східноєвропейська реформація”, який створений з метою популяризації і просування біблійного погляду на всі сфери життя суспільства. Церква, історія, політика, економіка, культура, мова, освіта, екологія – це основні теми наших публікацій. Ми надаємо християнську інтерпретацію явищам і подіям, що відбуваються в цих сферах.

Програма «Християни для України» має стати євангельським вкладом в побудову громадянського суспільства в Україні.

Facebook: https://www.facebook.com/christians4ukr

Instagram: https://www.instagram.com/christians4ukr

Telegram: https://t.me/christiansforukraine

img

Наші світоглядні переконання

1. Теологія

 • Ми за класичну біблійну теологію, вірну євангельській традиції, перевірену віками і досвідом людства.
 • Ми проти ліберальної теології в ії модерністському чи постмодерністському форматі, яка привела до глибокої кризи Церкву Західної Європи.
img

Наші світоглядні переконання

2. Мораль

 • Ми за традиційну християнську мораль, що спирається на десять заповідей. Саме вона формувала в нашій цивілізації розуміння, що є добро, а що зло.
 • Ми проти морального релятивізму, наслідків сексуальної революції та різних світських етичних стандартів, які все більше заповнюють українські церкви.
img

Наші світоглядні переконання

3. Церква

 • Ми акцентуємо значення помісної церкви, яка усвідомлює себе частиною великого організму Церкви вселенської.
 • Ми проти «церковного егоцентризму», як і проти «церковного космополітизму»
img

Наші світоглядні переконання

4. Віра та розум

 • Ми за інтеграцію віри та розуму, оскільки людина є створена за образом і подобою Премудрого Бога.
 • Ми проти антиінтелектуалізму, який не дозволяє нам «любити Бога всім розумінням своїм»
img

Наші світоглядні переконання

5. Суспільство

 • Ми за відкритість на громадський вимір служіння Церкви, визначення місії Церкви як солі і світла для суспільства.
 • Ми проти ментальності ізоляції, що ділить світ на «духовне» і «недуховне».
img

Наші світоглядні переконання

6. Влада

 • Ми віримо, що інститут влади на землі, в тому числі і держава встановлений Богом і повинен бути віддзеркаленням справедливої влади Бога. Ми зобов’язані підтримувати інститут влади. Ми за громадянське суспільство освічених, активних, відповідальних громадян, які вміють контролювати державну владу.
 • Ми проти єресі цезаропапізму, яка є ідолопоклонством і веде до фатальних наслідків в житті народів, коли світська влада використовує Церкву в своїх маніпулятивних цілях. Ми також проти анархії, яка веде до хаосу і є противна природі Бога.
img

Наші світоглядні переконання

7. Україна

 • Ми за патріотизм, який базується на біблійних заповідях : «полюби свого ближнього, як себе самого» і «шануй батька свого і матір свою» та який є проявом благородної любові до своєї батьківщини.
 • Ми проти шовінізму, націоналізму, расизму, які є ідолопоклонством. А також проти космополітизму, що суперечить біблійному задуму для народів.
img

Наші світоглядні переконання

8. Європа

 • Ми за європейський цивілізаційний вектор. Україна від самого початку була частиною європейської цивілізації, натхненої християнськими цінностями. Ми віримо, що в Божому плані українці мають унікальну місію в європейській родині народів.
 • Ми проти нездорового месіанського комплексу про особливу слов’янську чисту духовність, яка себе ставить в противагу «загнивающему Западу». Водночас ми проти ідеології секуляризму, яка заполонила європейську культуру і веде ії в глибоку кризу своєї тотожності.
img

Наші світоглядні переконання

9. Комунізм

 • Ми проти утопічної і антигуманної ідеології марксизму-ленінізму. Ми засуджуємо комунізм та всі його плоди .
 • Ми за покаяння в гріхах комунізму і очищення суспільства від всіх його наслідків.
img

Наші світоглядні переконання

10. Постмодернізм

 • Ми проти руйнівної ідеології постмодернізму, яка є результатом важкої хвороби сучасної цивілізації, хоча ми усвідомлюємо, що живемо в епоху постмодерну. Ми бажаємо доносити євангельську звістку світові сьогодні зрозумілою для нього мовою.
 • Ми за вічні цінності ідеалу, добра, краси, та всякої гармонії, що має свій початок в Богу, який створив цей світ і людину за своїм образом. Саме ці вічні цінності будували християнську цивілізацію протягом віків.

Східноєвропейська реформація – служіння, діяльність якого спрямована на реформування народів Східної Європи через запровадження Біблійних стандартів і принципів в усі сфери суспільного життя.

Наше головне завдання – допомогти християнам конструктивно впливати на суспільство, використовуючи свої духовні дари, таланти, професійні здібності та ресурси. Україна потребує формування зрілого громадянського суспільства – спільноти людей моральних, освічених, активних та відповідальних.

Історія свідчить, що громадянське суспільство народилось саме під впливом протестантської Реформації. Тому відродити Україну можуть лише християни – віддані Богу і безкомпромісні до неправди!

Допомога українцям під час війни

Після того як 24 лютого Росія розпочала вторгнення в Україну, команда служіння «Східноєвропейська Реформація», у співпраці з низкою благодійних організацій та церков, започаткувала міжнародну ініціативу Christians for Ukraine. Ініціатива об’єднує різноманітні християнські громади з Польщі, України та Заходу. Наша мета – допомогти якомога більшій кількості людей, які потерпають від війни в Україні або були змушені знайти притулок за кордоном.

Ми побачили потребу і знайшли можливості організувати допомогу: підтримка прихистків для біженців, закупівля, постачання і розповсюдження гуманітарної допомоги у регіони, які найбільше постраждали під час воєнної агресії Росії. За ці кілька тижнів вдалося налагодити співпрацю з різними церквами, організаціями і просто людьми доброї волі, готовими долучитися до великої справи.

Детальніше на сайті міжнародної ініціативи Christians for Ukraine: https://help.c4u.org.ua

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required