Про-лайф рух в США набирає обертів після скасування «Роу проти Вейда»

20 січня у Вашингтоні відбувся вже традиційний марш за життя, на який прийшли десятки тисяч американців з різних куточків США. Основна ідея саме цього маршу полягає в проголошенні нового етапу боротьби за життя і відкриття нових горизонтів для про-лайф американців після скасування «Роу проти Вейда».

П’ятничний марш є першою загальнонаціональною акцією за життя після доленосного рішення Верховного Суду США, яким у червні скасовано легальність абортів на федеральному рівні. Протягом майже 50 років щорічні марші за життя були пов’язані із протестом проти саме того рішення 1973 року. Однак його скасування не означає, що боротьба завершена.

Хоча десятки штатів скасували легальні аборти або ввели обмеження, які забороняють практично всі такі процедури, однак ще низка штатів чекає на судові рішення, адже прихильники абортів намагаються заблокувати місцеві заборони. Також значна частина штатів, де влада підтримує аборти і навіть співпрацює з відповідними клініками, залишаються місцями, де досі вбивають мільйони ненароджених дітей. Є навіть приклади, коли абортивне законодавство настільки ліберальне, що дозволяється вбивати дітей буквально до пологів (наприклад, Нью-Йорк).

Боротьба за людяність і захист права на життя на федеральному рівні — ось нова мета про-лайф руху. Вони декларують готовність просувати федеральне обмеження абортів та на рівні окремих штатів, включаючи встановлення мінімальних загальнонаціональних стандартів щодо процедури. Це стосується насамперед обмеження пізніх абортів і по мождивості затвердити «правило серцебиття» — заборону проведення аборту, коли у плода вже б’ється серце.

Захист життя ненароджених став кредом для багатьох людей, чиє життя прямо задежав від нього. На цьогорічний марш прийшли люди, які самі були врятовані від аборту, бо колись хтось допоміг їхнім матерям ухвалити правильне рішення. Одна із них — Мері Елізабет Коул, яка не знає своєї біологічної матері, проте рада, що залишилася живою. В інтерв’ю Christian Post вона заявила: «Я сама була врятована від аборту, і мене ледь не вбили. Мене б тут не було, якби не люди, які виступали проти абортів і відмовили мою рідну матір. Вони надали їй прихисток, поки вона не народила дитину, поки вона не могла відмовитися від дитини, щоб я мала життя, і це багато чого значить для мене», — сказала вона.

Прихильники абортів говорять про свободу для матерів, про те, що краще дитині не народитися, ніж бути небажаною. Однак цей аргумент підносить зручність і цинічний простий вибір над цінністю життя кожної людини. Доки частина американців активно борються за збереження життів мільйонів дітей, інші створюють нові можливості, щоб ці життя забрати. Так, після скасування «Роу проти Вейда», демократи пролобіювали дозвіл на відпуст без рецепта препаратів для хімічного аборту. Нині це ще одне поле боротьби і, вочевидь, попереду ще багато битв на захист життя.

Джерела:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-64355407

https://www.ncregister.com/news/pro-life-leaders-see-first-post-roe-march-for-life-as-beginning-new-era-of-education-and-advocacy

https://www.christianpost.com/news/why-these-pro-lifers-continue-to-march-even-after-roes-reversal.html?page=2

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required