Кінець «Роу проти Вейда»: в США скасовано федеральний дозвіл на аборти!

Час залишити дітовбивство у варварському минулому! Сьогодні рішенням Верховного суду США надано можливість штатам самостійно забороняти аборти. 24 червня дійсно історична дата, адже через 49 років після легалізації дітовбивства на федеральному рівні (рішення Верховного суду в справі «Роу проти Вейда») нарешті скасовано цю нав’язану норму.

Сьогодні з дев’яти суддів п’ятеро підтримали право штатам забороняти аборти, троє проголосували проти. Варто зазначити, що це рішення ухвалено також завдяки голосам суддів, яких призначив Дональд Трамп (Ніл Горсач, Бретт Кавано та Емі Коні Баррет). Попри тиск, погрози фізичною розправою для них і їхніх дітей, попри пікетування помешкань і навіть спробу замаху на вбивство, вони ухвалили це історичне рішення, яке може зберегти життя мільйонам.

«Ми вважаємо, що Конституція не надає права на аборт», — заявив у підсумку суддя Семюель Аліто. Також він додав, що штати мають абсолютне право вводити обмеження для абортів, якщо при цьому захищаються «законні державні інтереси», зокрема «повага та збереження внутрішньоутробного життя на всіх етапах розвитку».

Тепер майже в половині штатів можливість легального аборту буде негайно скасована, ще 13-ти винятком буде лише загроза життю вагітної жінки. Кінець «Роу проти Вейда» — це також початок нової суспільної дискусії. В найближчі місяці мі побачимо як нові рішення про заборону абортів на рівні штату (а це можуть бути десятки законопроектів), так і масові протести феміністок, ліворадикалів та лобістів абортів (наприклад, співробітників Планованого батьківства).

Попри хибні уявлення про тотожність дітовбивства і цивілізованості (ліві в Україні роками нав’язували ці стереотипи), сьогодні ми бачимо, як дедалі більше людей на Заході підтримують життя, як ця тема зберігає актуальність. Кожен крок на захист ненароджених дітей — це велика перемога справжніх західних цінностей і християни відіграють в цьому провідну роль.

Джерела:

https://www.npr.org/2022/06/24/1102305878/supreme-court-abortion-roe-v-wade-decision-overturn

https://www.wsj.com/articles/how-the-supreme-court-overturned-roe-v-wade-and-abortion-rights-11656081705

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required