30 травня 1972 року помер відомий китайський християнський лідер, євангеліст і вчитель Вочман Ні.
Дід Вочмана був англіканським священиком, а батько й мати були методистами. Вочман здобув освіту в місіонерській школі і Коледжі Трійці у Фучжоу провінції Фуцзянь.
У віці 17 років Ні пережив духовне навернення і приєднався до «Церкви небесного миру» (Church of Heavenly Peace) у Фучжоу. Це сталося після того, як його мати прийшла додому після відвідування проповіді китайської євангелістки Дори Ю і попросила у нього вибачення за всі колишні несправедливі покарання. Такий вчинок матері підштовхнув Вочмана відвідати наступну проповідь Дори Ю, після якої він зробив першу спробу особистої молитви і став свідчити про свій крок віри іншим.
Навернення до віри підштовхнуло Ні стати на шлях християнської роботи. Він організовує служіння, основою якого було створення помісних церков, зокрема в Малайзії, Шанхаї, а потім і по всій території Китаю. Паралельно Ні займається публіцистично-літературною роботою, щорічно організовує загальнонаціональні конференції «Переможець», будує помісні церкви і навчає християнську молодь. Відомий як викладач Біблії, він видає ряд книг, які допомагали китайцям осягнути таємниці Божого Слова.
Його активне служіння тривало близько тридцяти років, поки до влади у Китаї не прийшли комуністи і не кинули його в 1952 році до в’язниці, де він провів останні двадцять років свого життя. Єдиною людиною, яка могла його відвідувати була його дружина Чаріті Ченг.
Послідовники Вочмана Ні також були переслідувані по всьому Китаю, але як колись римські переслідування не змогли знищити християнство в Римській імперії, так і репресії комуністів не змогли задушити християнську віру в Китаї. Завдяки багатьом жертовним мученикам, таким як Ні, світло надії було принесене в цю найбільш населену країну світу.
#християнство_в_історії