12 вересня 1729 року народився Джон Флетчер, відомий англійський проповідник

12 вересня 1729 року народився Джон Флетчер, відомий англійський проповідник.

Хоча Джон народився у швейцарському Ньйоні, своє основне служіння йому довелося здійснити в Англії. Флетчер був сучасником іншого відомого англійського священика Джона Веслі, який став засновником методистської церкви і лідером духовного пробудження, яке переживала Англія в той період. Саме Флетчеру випала доля стати першим великим богословом методистів, який зумів пояснити і розвинути для суспільства богословські погляди Веслі.

Свою освіту Флетчер отримав у Женеві, але спочатку обрав для себе кар’єру солдата, а не клірика. Зі своїм загоном він відплив до Бразилії, звідки десь в 1840-ті рр. приплив до Англії, щоб виконати там свою місію.

Ще до свого прибуття на «туманний Альбіон» Джон вивчив англійську мову і став учителем дітей у заможній родині Хілл, яка часто проживала в Лондоні. Під час одного з таких відвідувань столиці Джон Флетчер разом зі своєю дружиною Мері почув про методизм і мав можливість особисто познайомитися з братами Чарльзом і Джоном Веслі. У 1757 році Флетчер став спочатку дияконом, а потім священиком англіканської церкви в Шропширі. Йому часто доводилося супроводжувати Джона Веслі і проповідувати разом з ним.

Сам Флетчер був палким прихильником євангельського пробудження, яке прагнув поширити протягом свого 25-річного служіння в англійському Мідленді. Джон Веслі вважав Флетчера можливим продовжувачем своєї справи, але воля Божа була такою, що Флетчер першим покинув цей світ.

Після себе Джон Вільям Флетчер залишив багато теологічних робіт і безліч живих «пробуджених» віруючих англійської євангельської церкви.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required