28 лютого 1854 року заснована Республіканська партія США

28 лютого 1854 року була заснована Республіканська партія, одна з двох основних політичних партій США. Вона об’єднала навколо себе в основному представників північних промислових штатів, які виступали за обмеження і скасування рабства. Одним з лідерів республіканців став герой Громадянської війни Авраам Лінкольн, який став першим президентом-республіканцем. Незважаючи на вбивство Лінкольна, республіканці здобули значний вплив на життя країни.

Видатними представниками республіканської партії в ХХ і XXI ст. стали президенти Дуайт Ейзенхауер, Рональд Рейган і Джорджі Буші, батько і син. Для республіканців притаманний більш яскраво виражений антикомунізм, неприйняття соціалізму та інших лівих ідеологій, а також боротьба з авторитаризмом і моральним релятивізмом. Під час президентства республіканця Ейзенхауера була вироблена стратегія щодо стримування агресивних намірів комуністичних країн, перш за все радянської держави. За Рональда Рейгана цей процес ефективно просунувся вперед і привів «імперію зла», як він називав СРСР, до занепаду.

Політичні погляди республіканців сильно спираються на християнську віру, що впливає на захист ними сім’ї і традиційних для заходу (юдео-християнських) моральних цінностей. Вони відстоюють право на молитви в школах, право лікарів на відмову від проведення абортів, виступають проти легалізації наркотиків. Республіканці не приймають сильного втручання держави в економіку країни, захищаючи вільний ринок і торгівлю. Вони зазвичай виступають за зменшення податків, за вільне носіння зброї, стримування нелегальної міграції, посилення ролі релігії в суспільному житті, проти абортів, евтаназії, клонування і гомосексуальних шлюбів. Їм притаманний американський патріотизм і сильна оборонна політика.

Відомим республіканським політиком, який активно підтримував Україну та інші пострадянські республіки в боротьбі за свою незалежність проти російської агресії і авторитаризму, був сенатор Джон МакКейн.

Саме з правлінням республіканців були пов’язані періоди духовного пробудження Сполучених Штатів і їхнє повернення в лідери світової політики. Це також був час відновлення американської мрії і надії. Сьогодні республіканці продовжують відстоювати традиційні американські цінності, за що їх вважають консерваторами або політиками правого спрямування.

На жаль, здорової правої політичної еліти, заснованої на християнському фундаменті, на зразок республіканців, сильно не вистачає колишнім соціалістичним країнам, зокрема Україні, де розвиваються партії лівого спрямування.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required