15 травня 1948 року помер Едвард Фленеган

15 травня 1948 року помер відомий католицький ксьондз, ірландець за походженням Едвард Фленеган, який заснував всесвітньовідомий притулок для важких підлітків під назвою «Місто хлопців» («Boys Town»).

Едвард народився в 1886 році в Ірландії, але в 1904 році поїхав до США. Там він отримав університетську освіту в Емітсбурзі і закінчив семінарію в Нью-Йорку, після чого продовжив навчання в австрійському Інсбруку. Там в 1912 році він був висвячений на католицького священика.

Після повернення до США він служив помічником настоятеля в парафіях О’Нейл і Омаха в штаті Небраска. Саме там Едвард заснував притулок для бездомних дітей в 1917 році, а пізніше в селі біля міста Омаха створив ціле поселення Boys Town, яке виросло у велику спільноту зі своїм власним мером, школами, каплицею, котеджами і спортивним залом та іншими інституціями. Там хлопці у віці від 10 до 16 років могли здобувати освіту і вчитися ремеслу і торгівлі, готуючись до самостійного життя.

Фленеган не довіряв існуючій шкільній моделі, яка часто ділила дітей на «поганих» і «хороших». Ксьондз Едвард вважав, що не існує поганих дітей, з любов’ю ставлячись до кожного. Він прагнув виховати у дітей взаємодопомогу і відповідальність один за одного, вчив їх піклуватися про ближнього. Девізом спільноти стало зображення скульптури хлопчика, який несе на спині меншого хлопчика з написом «Він не тягар, Тато, він мій брат».

Завдяки цьому служінню багато десятків дітей знайшли свій будинок і життєве покликання. У 1937 році робота ксьондза Едварда була заохочена папою Пієм ХІ, який зробив його прелатом і надав звання «преосвячений монсеньйор» («Right Reverend Monsignor»).

У 1938 році відомий голлівудський актор Спенсер Трейсі знявся у фільмі «Місто хлопців» («Boys Town»), який був заснований на біографії Едварда Фленегана. Фільм мав великий успіх і приніс прибуток у 2 млн. доларів. У 1941 році вийшло продовження цього фільму – «Люди з Міста хлопців» («Men of Boys Town»).

У кінці свого життя Едвард Фленеган здійснив ряд подорожей до Ірландії, Кореї та Японії, де вивчав систему роботи з важкими підлітками і ділився своїми порадами. Життя його обірвалося під час однієї з таких подорожей до Німеччини. Справа, розпочата Едвардом Фленеганом триває і сьогодні. Тільки в Сполучених Штатах, крім штаб-квартири в Бойз Таун, існує ще 12 регіональних філій організації, які продовжують роботу з дітьми.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required