4 червня 1775 року Джон Кармайкл сказав відому проповідь про війну

4 червня 1775 року видатний пресвітеріанський священик Джон Кармайкл виступив зі своєю знаменитою проповіддю, у якій теологічно обґрунтовував право американців на ведення справедливої ​​війни з метою самооборони.

Джон Кармайкл народився в місті Тарберт у Шотландії в 1728 році в пресвітеріанській сім’ї. Під час еміграції їхньої сім’ї в 1737 році до Америки восьмирічний Джон мало не потонув у океані, будучи скинутий поривом вітру за борт шлюпки, але капітан зумів його врятувати. Поселившись у Нью-Джерсі, батьки шукали місце, де діти могли б мати гідне християнське оточення.

На Джона значно вплинули проповіді пресвітеріанського священика Аарона Бьорра, який відомий тим, що був серед засновників коледжу Нью-Джерсі (майбутній Прінстонський університет), одружився з Естер Едвардс, дочкою відомого лідера Першого американського пробудження Джонатана Едвардса, і дав життя синові – теж Аарону Бьорру, який став третім американським віце-президентом.

У 1755 році Джон Кармайкл вступив до заснованого Аароном Бьорром коледжу в Нью-Джерсі. Після отримання в Прінстоні теологічної освіти в 1760 році Джон став проповідником у Нью-Брансвіку, а в 1770 році був обраний пастором пресвітеріанської церкви в містечку Брендівайн штату Пенсільванія. Саме тут його застала Війна за незалежність США, до якої він приєднався, промовляючи свої полум’яні проповіді про захист прав американців на свободу і незалежне існування.

Ще до війни він багато писав, викриваючи несправедливість британських податків. 4 червня 1775 року на прохання міліції міста Ланкастер він виголосив свою відому проповідь, у якій назвав війну з Британією виправданою, оскільки це була справедлива самооборонна війна. Ця проповідь була широко передрукована і поширювалася по американських штатах. Надалі Джон Кармайкл надіслав спеціальне послання до Континентального Конгресу і став частим гостем в армії Джорджа Вашингтона, де він ділився з останнім своїми міркуваннями і звертався до військовослужбовців, які захищали незалежність своєї країни.

Через діяльність таких відданих священиків як Джон Едвардс, Аарон Бьорр, Джон Кармайкл, Джон Візерспун та інших американські колонії отримали сильну духовну підтримку у своїй боротьбі за незалежність. Їхні проповіді підтримували віру жителів новоствореної держави, що вона виникла з волі Божої, щоб бути «світлом на вершині гори» і проголошувати Його славу перед усім світом.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required