23 грудня 1789 року помер Шарль-Мішель Епе, священик і основоположник сурдопедагогіки

23 грудня 1789 року помер Шарль-Мішель Епе, католицький священик і основоположник сурдопедагогіки. У 1770 році він відкрив перше у світі училище для глухих.

Народився Шарль у Версалі в заможній родині. Отримав у Коледжі чотирьох націй теологічну освіту, але йому було відмовлено у висвяченні у священики, так як він відмовився засудити янсенізм – одне з офіційно невизнаних вчень всередині католицького костелу близьке за віровченням до протестантизму, перш за все кальвінізму.

Пізніше Епе все ж отримав духовний сан, але йому було заборонено проводити богослужіння. Він не розгубився і вирішив присвятити своє життя служінню людям з обмеженими можливостями. Ним був розроблений особливий метод, заснований на мові міміки і жестів. У створеній ним на власні кошти школі, освіту здобували не тільки учні, а й майбутні вчителі для людей з обмеженнями. У 1776 і 1784 роках з’явилися у світ його підручники з сурдопедагогіки. У кінці ХІХ століття більш досконалою почала вважатися мова губ, але і в подальшому мімічно-жестова мова продовжувала застосовуватися.

Шарль-Мішель покинув цей світ у віці 77 років, давши можливість багатьом глухим отримати гарну освіту і вести більш повноцінне життя. Через два роки після його смерті Національна асамблея Франції визнала Епе «добродієм людства».

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required