6 червня 1844 року Джордж Вільямс засновує YMCA

6 червня 1844 року англієць сер Джордж Вільямс засновує «Християнську асоціацію молодих людей» (Young Men’s Christian Association – YMCA), яка стала найбільшою християнською молодіжною організацією у світі. Штаб-квартира цієї організації сьогодні знаходиться в Женеві у Швейцарії, а сама організація об’єднує понад 30 млн. молодих людей з 125 національних асоціацій.

Джордж Вільямс народився в 1821 році в містечку Далвертон. Хрещений у державній англіканській церкві, сам Джордж називав себе в той час «безтурботним, легковажним, безбожним і лайливим» підлітком. Однак у шістнадцятирічному віці він переїжджає до міста Бріджвотер, переходить з англіканської до конгрегаціоналістської церкви і стає активним віруючим. Через кілька років він переселився до Лондона, де працюючи в магазині тканин, дослужився до посади менеджера і одружився з Хелен Хічкок, донькою свого начальника.

У місцевій церкві конгрегаціоналістів він почав займатися євангелізацією. Бачачи жахливі і розпусні умови, у яких жила робітнича молодь, Джордж Вільямс загорівся ідеєю створити християнський молодіжний осередок, де юнаки могли б плідно проводити час, розвиваючи свої «тіло, розум і дух», і не були спокушені гріхом.

Так, 6 червня 1844 року виникла «Християнська асоціація молодих людей», яка об’єднала спочатку близьких знайомих і колег Вільямса, а одним з перших, хто приєднався до діяльності організації став його тесть і роботодавець Джордж Хічкок. У 1894 році за свою благодійну діяльність, яка сприяла оздоровленню і зміцненню Англії через християнське виховання молодого покоління, Джордж Вільямс був висвячений королевою Вікторією в лицарі і став сером Вільямсом.

Після його смерті в 1905 році його ім’я було закарбоване на вітражі одного з нефів Вестмінстерського абатства, а похований він був у Лондонському Кафедральному соборі св. Павла (St Paul’s Cathedral). YMCA назвала свій новий університет у канадському Монреалі на честь свого засновника – Університет Сера Джорджа Вільямса (Sir George Williams University). Молодіжна християнська організація, створена Джорджем Вільямсом активно діє сьогодні по всьому світу.

З 1913 року перша така організація виникла і в Україні, завдяки професору Сльозкіну з Київського політехнічного інституту і підтримці Джорджа Дея з американської асоціації. Однак діяльність організації була перервана більшовицьким переворотом і встановленням атеїстичного режиму. З 1993 року організація відновлює свою діяльність в Україні і сьогодні налічує 21 помісну організацію, які продовжують роботу серед молоді, сприяючи гармонійному розвитку «духу, розуму і тіла». Детальніше про діяльність української організації дивіться за посиланням – https://www.ymca.org.ua

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required