5 вересня 1908 року народився Кім Йонг Кі, відомий південнокорейський християнський лідер, засновник руху «Школи фермерів Ханаану».
На початку 1950-х рр. Південна Корея була однією з найбідніших країн, але сьогодні вона є серед лідерів світової економіки, а дохід на душу населення з тих пір збільшився в 218 разів. Яскравим контрастом з цим успіхом є сусідня Північна Корея, де люди голодують і не мають ніякої релігійної свободи. У чому криється секрет такого успіху?
Шлях до нього почався на початку ХХ ст., коли в 1907 році Корея пережила велике духовне пробудження, у результаті якого понад півсотні тисяч корейців стали активними християнськими віруючими. Далі Кореї довелося пройти через шлях окупації з боку Японії, що допомогло усвідомити кризу і помітити неправильні основи, які були зведені в колишній корейській культурі ще до християнського навернення.
Саме Кім Йонг Кі став тією людиною, через яку Бог промовив Своє відкриття для корейського народу. Це було слово з Євангелія від Матвія 6:33: «Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться». Кім зрозумів це слово так, що необхідно змінити особистість людини – звичайного корейця, його світогляд, – а через це зміниться вся нація. Ще одним відкриттям стало слово, щоб вони перетворили пустелю на родючу землю. Як результат цього, народилося бачення «ідеального» села, що призвело до масового руху з реформування сільського життя і реформування сімейного укладу.
Наступним після цих духовних відкриттів прийшло покаяння за колишні гріхи, що проявилося в трьох принципах, які поширилися серед віруючих корейських сімей – працюй, служи і жертвуй. Після цього настав час оновлення, який проявився в нових пробудженнях у корейських вищих навчальних закладах.
У центрі цих духовних, соціальних і економічних змін опинився рух «Школи фермерів Ханаану», заснований Кімом Йонг Кі. Він розробив ціле вчення, засноване на Біблії, і вчив корейців любити свою землю, бути вірними в малому і перетворювати суху і пустельну землю на квітучий сад. Ці лідерські школи готували нові покоління відповідальних і жертовних християнських лідерів.
Пізніше ця схема була перенесена в промислову сферу. До 1978 року навчання у «Школі фермерів Ханаану» пройшли 110 тис. людей, а до 2006 року дана цифра зросла до 600 тис. На початку XXI століття 111 членів південнокорейського парламенту, а це майже половина загальної чисельності парламентарів, пройшли підготовку в цих школах. У підготовці лідерів взяли участь і безліч інших християнських організацій та ініціатив. У результаті, служіння корейських християн стало міжнародним. Південна Корея стала другою країною у світі після США за кількістю місіонерів, які поїхали благовістити іншим народам.
Бог часто використовує окремих людей як інструмент для трансформації цілих народів, і одним з таких людей став Кім Йонг Кі.
#християнство_в_історії