21 квітня 1621 року Вільям Бредфорд стає губернатором Плімутської колонії

21 квітня 1621 року Вільям Бредфорд стає губернатором Плімутської колонії. Народжений у 1590 році у Вест Райдінгу, Йоркшир, він з 12-річного віку належав до сепаратистського крила пуритан, які виступали за реформування офіційної церкви Англії.

У той час, у 1603 році, на престол зійшов король Яків І, який визначив курс на суворі заходи проти радикальних критиків англіканської церкви. Щоб уникнути подальших релігійних переслідувань, у 18-річному віці Бредфорд разом з групою однодумців мігрували до голландського Лейдена, де був більший рівень релігійної свободи. Там Вільям одружився з Дороті Мей.

Пізніше, у 1620 році, він мігрував до колонії Плімут на кораблі «Мейфлауер». На кораблі було 102 пасажира і близько 30 осіб екіпажу. Уже під час плавання вони домовилися про основні принципи свого життя на новій землі, які були закріплені у Мейфлаверскій угоді. Складена на основі християнських принципів, ця угода вважається одним з перших американських документів, а її автор, Джон Карвер, став першим її підписантом, а потім і першим губернатором новоствореної Плімутської колонії. Серед лідерів паломників та одним з підписантів угоди був також і Вільям Бредфорд, який також потім стане губернатором Плімута у 1621 році і поперемінно займатиме цю посаду до кінця життя.

Переживши сувору зиму 1620/21 року, понісши значні людські втрати, пілігрими почали готуватися до наступної зими, проте цього разу вже у співпраці з корінними жителями тих місць, які навчили їх добувати кленовий сік з дерев, вирощувати американську кукурудзу та інші зернові, розпізнавати ядовиті та лікарські рослини. У результаті цього поселенці мали великий врожай, який забезпечив їх їжею на наступну зиму. Губернатор пілігримів Вільям Бредфорд проголосив день подяки Богові за те, що Він допоміг пережити їм сувору зиму. А коли через 2 роки колонія страждала від посухи, губернатор Бредфорд проголосив день посту та молитви. Говориться, що невдовзі після цього почався дощ. Щоб відзначити Божу відповідь на молитву, 29 листопада було проголошене днем подяки. Ця дата вважається початком того, що зараз є Днем подяки у США, який відзначають у четвертий четвер листопада.

Авторству Бредфорда належить праця «Of Plymouth Plantation», яка є одним з найбільш авторитетних джерел з історії колонії. Життя цього видатного пуританського діяча та одного з основоположників сучасного американського суспільства закінчилося 9 травня 1657 року. Він і сьогодні залишається шанованою фігурою американської національної історії.

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required