31 травня 1638 року Томас Хукер виголосив першу проповідь у Хартфорді

31 травня 1638 року відомий лідер американських пуритан і засновник штату Коннектикут Томас Хукер виголосив свою першу проповідь у Першій церкві Хартфорда. У ній прозвучали слова, що «фундамент влади заснований на вільній згоді людей», підкреслюючи демократичний принцип виборності влади у новій колонії.

Через півроку вільні обранці трьох міст, які заснували Коннектикут, прийняли «Основні закони Коннектикуту», тобто його першу Конституцію. Це була перша письмова Конституція в історії Америки, яка заклала принципи обрання уряду і початки американської демократії.

Томас Хукер виступав за більшу релігійну терпимість відносно всіх християнських конфесій. Він вважав, що завдяки волі Божій та Його закону люди мають право не тільки обирати своїх посадових осіб і суддів, а й визначати межі їхньої влади. Томас Хукер, як один з найбільш авторитетних священиків і державних мужів, які зуміли організувати функціонування демократичних процесів у американських колоніях, по праву вважається одним з «отців-засновників США» і «батьком американської демократії».

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required