19 листопада — Міжнародний чоловічий день

Сьогодні у 80-ти країнах світу святкують Міжнародний чоловічий день. Мета цього свята — відзначити здобутки чоловіків, виділити позитивні приклади для наслідування, підвищити обізнаність про добробут чоловіків та привернути увагу до їх проблем.

Важко уявити суспільство без сильних лідерів, без відповідальних і надійних чоловіків та без воїнів, які готові боронити свою Батьківщину. Від них залежить дуже багато факторів стабільності і чимало їх платять за це відповідну ціну. Середня тривалість життя чоловіків нижча, ніж у жінок, чоловіки частіше зазнають травм на виробництві, частіше скоюють самогубство, страждають від психічних захворювань і стають жертвами насильницьких злочинів.

Чоловічий день — свято не нове, проте негативні тенденції так званої гендерної рівності не оминули і його. Дедалі частіше ми бачимо популяризацію фемінності чоловіків та знищення образів лідера, захисника, воїна.

Сучасний світ, з домінуванням ідей фемінізму і перманентної боротьби за рівність результатів, веде війну проти будь-яких форм європейської традиційності. Він ворожий до чоловіків і класичної соціалізації різних статей. Боротьба з так званою «токсичною маскулінністю» набуває абсурдних форм і традиційне для чоловіків лідерство та ініціатива захищати — сприймається як певна форма насильства, що є параноїдальним підлаштуванням реальності під певну ідеологію.

Ми живемо в світі, де мужність перестає бути чеснотою. Білий цисгендерний чоловік (типовий європеєць), який визнає свій обов’язок захищати жінок (дружину, сестру, доньку, матір) і не соромиться відмінності від них, визначається як привілейований за замовчуванням та винний в проблемах так званих маргіналізованих груп людей. Це очевидний приклад політики ідентичності, коли людина сприймається через призму факторів, які від неї не залежать, а реальні чесноти і здобутки ігноруються.

З іншого боку, в західних країнах починає формуватися чоловічий правозахисний рух, який бере на озброєння методику феміністок. Вони акцентують увагу на різних формах несправедливості та невтішній статистиці щодо безпеки чоловіків, однак джерелом проблем знову визначається капіталізм і «традиційні гендерні ролі», мовляв, очікування мужності та лідерства шкодять чоловікам.

Таким чином, чоловічий правозахисний рух фактично має два табори з різними позиціями щодо причин проблем чоловіків. Одна частина бачить проблему у підйомі фемінізму, дискредитації та демонізації чоловіків, в той час, як інші вважають злом так звані «гендерні стереотипи», які покладають на чоловіків тяжку ношу відповідальності.

Цей день є гарною нагодою висловити вдячність і турботу до хлопців і чоловіків. Чоловічий день не варто перетворювати в чергове 8 березня, але навпаки — плекати і підтримувати чоловіче лідерство, виховання відповідальності й готовності брати ініціативу на себе. Попри різні спекуляції і політизацію свят, важливо підтримувати гармонію у відносинах між статями та цінувати той величезний внесок, який чоловіки зробили для розвитку і стабільності.

Джерела:

https://www.counselling-directory.org.uk/men-and-mental-health-stats.html#menandsuicide

https://www.forbes.com/sites/sfrost/2019/11/19/should-we-be-celebrating-international-mens-day/?sh=ec6a3915625a

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required