Президент Польщі долучився до ювілейного Маршу за сімейні цінності

Цієї неділі, 20 вересня, у Варшаві пройшов Марш за життя та сім’ю під гаслом «Захистимо сім’ю разом». Лозунг єдності мав абсолютно реальне втілення: на марші зібралися люди, що представляють найрізноманітніші категорії населення: політики, священники, працівники освіти всіх рівнів та звичайні небайдужі громадяни. В цьогорічному марші взяв участь і президент Польщі Анджей Дуда, який влітку відзначився досить сміливими заявами та ініціативами по захисту сімейних цінностей.

Просімейний марш в центрі Варшави проходить вже п’ятнадцятий рік поспіль та збирає тисячі поляків, які висловлюють підтримку християнському баченню родини та захисту життя від зачаття до природної смерті. Учасники ходи демонстрували класичні для таких заходів гасла: «Захистимо сім’ю», «Зупинити аборти», «Ні євгеніці», «Захистимо сім’ю від корупції»…

Варшавський просімейний марш був одночасно святковою ходою, яка демонструвала позитив і підкреслювала цінність і фундаментальність таких понять як сім’я, життя, материнство, батьківство. Та одночасно марш мав бути демонстрацією спротиву руйнівним лівим тенденціям, що стали помітнішими за останні роки, а особливо в ході цьогорічної передвиборчої кампанії. Як наголошують організатори, «масовий захід є відповіддю на все частіші атаки лівих кіл, а також ЛГБТ-активістів, що своїми провокаціями та діями порушують основні цінності та принципи нашого суспільства».

«Як і в попередні роки, ми хочемо просувати сім’ю як велику цінність, на якій базується наш цивілізаційний порядок, який є елементом природного порядку. Ми також хочемо підтвердити трактування шлюбу та вимагати посилення правового захисту життя ненароджених дітей» — заявив президент Центру життя і сім’ї Павел Оздоба та додав, що дана акція не спрямована проти когось, а є проявом протидії напористій та агресивній пропаганді ідеологій, що суперечать християнським цінностям.

Можливо, це когось здивує, але в такій консервативній державі як Польща, до просімейного маршу вийшли і опоненти. Як повідомляє видання Wpolityce, обабіч ходи стояли кілька людей з веселковими прапорами, які, вочевидь, намагалися висловити свій протест, однак ніяких публічних заяв від них не пролунало.

Хоча Польща зберігає статус держави із потужними позиціями католицької церкви, однак і там ліволіберальні та ліворадикальні рухи й організації також нарощують потужність. Феміністки, що вимагають повної легалізації абортів, щороку збирають досить велелюдні мітинги, а ЛГБТ-спільнота відзначилася в низці агресивних інцидентів, де мали місце як плюндрування християнських святинь, так і сутички з поліцією. Як бачимо, ліві ідеології залишаються загрозою і для держав із послідовною антикомуністичною політикою та досить сильними християнськими спільнотами.

Та у будь-якому випадку наші західні сусіди показують непоганий приклад захисту сімейних цінностей. Польща вже не перший рік утримує статус держави, яка успішно опирається ліволіберальним настроям, що домінують в Європейському Союзі. За останні роки просімейна позиція польської влади лише підсилилася, а останні вибори продемонстрували народну підтримку такій політиці.

Джерела:

https://dorzeczy.pl/kraj/154083/wspolnie-bronmy-rodziny-juz-jutro-marsz-dla-zycia-i-rodziny-w-warszawie.html
https://dziennikpolski24.pl/marsz-dla-zycia-i-rodziny-na-ulicach-warszawy-wsrod-uczestnikow-prezydent-andrzej-duda/ar/c1-15188982
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/518413-ulicami-warszawy-przeszedl-marsz-dla-zycia-i-rodziny

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required