Євангельські християни-баптисти переходять на григоріанський календар

23 червня 2022 року Рада Союзу євангельських християн-баптистів ухвалила рішення про перехід на григоріанський календар з грудня. Вже цього року низка церков об’єднання відзначали Пасху за новим стилем, а дане рішення означає, що Різдво вони святкуватимуть 25 грудня. Приклад євангельських християн-баптистів є однозначно позитивним, адже це початок доброї тенденції до єдності християн у святкуванні визначних дат.

Подвоєння свят є тимчасовою практикою і рано чи пізно для всіх українських християн буде корисним визнання григоріанського календаря. По-перше, цей календар більш точний і ми всі користуємося ним у побуті, а відзначення свят за окремим літочисленням є нелогічним. По-друге, юліанський календар культурно сполучає Україну із східною, а не західною традицією, що необґрунтовано з огляду на обраний проєвропейський шлях розвитку.

Для довідки: григоріанський календар поступово впроваджувався в Європі з XVI століття. Україна перейшла на нове літочислення на початку ХХ століття, проте більшість церков зберегли юліанський календар. Для протестантів перехід на григоріанський календар є простішим, адже їх теологія не надає великого значення сакралізації дат. В українських православних і греко-католиків календарна дискусія ще триває.

Джерело:

https://slovoproslovo.info/kerivnitstvo-soyuzu-baptistiv-virishilo-pereyti-na-grigorianskiy-kalendar-z-lyutogo-2022-roku-vsts-ehb/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required