Як політика «зелених» вбиває демократію, свободу підприємництва і суверенітет

У Нідерландах продовжуються масові протести фермерів проти «драконівських» нововведень уряду. З понеділка тисячі обурених працівників сільського господарства блокують вулиці, торговельні центри й супермаркети та вимагають від влади негайно скасувати обмеження на використання добрив до 70% (!) і скорочення худоби на 30% (!). Також уряд проводить кампанію викупу ферм, проте це не користується популярністю і вже сьогодні готуються ініціативи експропріації господарств.

Всі суперечливі реформи — це цілеспрямовані дії для створення штучного дефіциту м’яса, зростання ціни і як результат — теоретичного скорочення споживання. Тисячі фермерів вийшли на вулиці, щоб не допустити ліквідації їх сфери діяльності, проте можливості для вуличного протесту в цій державі дуже обмежені. У ніч на вівторок поліцейські обстріляли фермерів, які блокували кільцеву розв’язку на в’їзді на автомагістраль.

Аграрна дилема в Нідерландах може бути лише початком. Йос Убельс із Farmers Defense Force попередив, що Нідерланди – це перший крок, адже «зелена еліта» піде далі і подібні обмеження стануть реальністю для фермерів у всьому Європейському Союзі. Таку перспективу підтвердила президент Європейської молочної ради Сієта ван Кеймпема в інтерв’ю польському виданню TVP INFO.

Нинішні протести в Нідерландах відкривають ще одну проблему: відсутність реальної демократії. Це виглядає абсурдно, коли Єврокомісія і мейнстримні медіа звинувачують Польщу в «посяганні на демократію» за люстрацію комуністичних суддів і небажання впроваджувати гендерну ідеологію, але абсолютно ігнорують буквально автократичні вольові рішення нідерландських політиків та свавілля їх поліції.

Коли держава придушує свободу, теоретично мала б втрутитися «четверта влада». Що роблять нідерландські журналісти? Підтримують уряд та навіть закликають до більш радикальних дій поліції щодо людей. Вони намагаються сформувати образ радикалів і антидержавної загрози. Такі нідерландські медіа як NRC Handelsblad та De Volkskrant опублікували прямі заклики до влади зупинити протестувальників, не допустити перемогу аграріїв та не поступатися у своєму «зеленому» курсі.

Сільське господарство є ключовим сектором економіки Нідерландів, а тваринництво відіграє в ньому провідну роль. Радикальні плани уряду матимуть катастрофічні наслідки для національної економіки та продовольчої незалежності. Ці та аналогічні «зелені» реформи багаторазово критикувалися, адже внутрішні обмеження спонукатимуть збільшення імпорту.

Екоініціативи в Німеччини вбили їх національну енергетичну та поставила в залежність від росії. Невиправдані обмеження для нафтової галузі в США призвели до кризи енергетичних компаній на півдні держави та зростання ціни на сировину. Це саме те майбутнє, яке пропонують «зелені» та інші екоактивісти прогресивному світу.

Джерела:

https://www.euronews.com/green/2022/07/05/dutch-farmers-and-fishermen-block-roads-to-protest-new-emissions-rules

https://www.nrc.nl/nieuws/2022/07/05/uitkoopregeling-voor-boeren-loopt-opnieuw-uit-op-mislukking-a4135677

https://www.eurotopics.net/en/284117/violent-farmer-protests-in-the-netherlands

https://www.tvp.info/61141542/protest-rolnikow-w-holandii-policja-zaczela-strzelac-w-kierunku-traktora

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required