Тварин врятувати, людей лишити (про пріоритети евакуації з Афганістану)

Близько тижня тому у мережі поширювалися фотографії понад сотні собак у вольєрах  разом із звинуваченнями, що американські сили залишили своїх робочих собак. Але правда про фото тварин виявилася ще більш скандальною. Виявляється, коли тисячі афганців досі чекають на евакуацію в аеропорту Кабула, британських солдатів залучають до «порятунку тварин».

За участі військовослужбовців була проведена спецоперація вивезення літаком собак і котів із Афганістану.  Засновник притулку для тварин Пол «Пен» Фартінг разом із майже двома сотнями чотирилапих були доправлені до Узбекистану, а звідти — у Великобританію. Спецоперацію «Ковчег» організували після того, як зооактивіст відмовився залишити країну без тварин, яких підбирав із вулиці.

Фартінг запевняв, що бажає організувати евакуацію і тварин, і працівників притулку, але в підсумку лише він із котами й собаками залишив Афганістан. Жодної інформації про вивезення людей, які там працювали, наразі немає.

Пріоритетність тварин перед людьми збурила багатьох британців, включно з політиками та військовослужбовцями. Представник Палати громад Том Тугендхат, який служив у Афганістані засудив вибірковість і неправильно розставлені пріоритети: «Людям важко дістатися до аеропорту і евакуюватися з країни, а ми просто використовуємо солдатів, щоб вивезти 200 тварин. Тим часом родина мого перекладача, ймовірно, помре. Один із перекладачів запитав мене кілька днів тому, чому мій п’ятирічний син коштує дешевше вашої собаки?»

Люди, які співпрацювали із західними адміністраціями (наприклад, перекладачі) сьогодні знаходяться в смертельній небезпеці, але навіть військові наразі залучаються до порятунку когось більш «цінного». В цьому парадоксі пріоритетів бачимо реалізацію того, за що борються різні «зелені» активісти, а коріння проблеми вкотре знаходимо у світоглядній площині.

Найбільш цитований філософом сучасності – це Пітер Сінгер, відомим завдяки дуже радикальним ідеям про «справедливість» в живій природі. Базуючись на твердженні, що людина є рівною іншим тваринам, він виступає за рівне врахування інтересів усіх живих істот та революцію в ставленні людини до тварин. Разом з цим, філософ є безапеляційним прихильником абортів. Ба більше, Зінгер стверджує, що новонароджені не мають характеристик особистості (раціональності, автономності та самосвідомості), а тому «вбивство новонародженої дитини ніколи не рівноцінне вбивству дорослої людини».

Проблема знецінення людини стосується України також. Вчора, 5 вересня, відбувся марш за права тварин, де молоді люди вийшли з гаслами зрівняння живих істот та актуалізацією лівого порядку денного («Ти – частина природи, а не володар її», «Вбивай капіталізм і патріархат, а не тварин», «Вони [тварини] страждають більше всіх»).

Джерела:

https://www.tvp.info/55590334/psy-i-koty-ewakuowane-samolotem-z-kabulu-pracownicy-schroniska-zostali

https://www.theguardian.com/world/2021/aug/30/ex-marine-pen-farthing-sorry-for-expletive-laden-message-over-kabul-evacuation

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/marsh-za-prava-tvarin-yak-proyshla-zoozahisna-akciya-u-kiyevi-foto-novini-ukrajini-50181427.html

 

 

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required