В Італії на виборах перемогли праві, які підтримують Україну

Як і очікувалося, на парламентських виборах в Італії впевнену перемогу здобула права коаліція. Це вже друга перемога правих у Європі за останній місяць. Правий альянс на чолі з Джорджією Мелоні, який також включає Лігу Півночі та правоцентристську Forza Italia, візьме під свій контроль як Сенат, так і Палату депутатів, здобувши близько 44% голосів.

Лідер об’єднаних правих Джорджія Мелоні вже оголосила про перемогу на виборах та збирається стати першою жінкою-прем’єр-міністром країни. Це могла б бути приємна новина для феміністок, але є один нюанс: Мелоні послідовний правий політик із консервативними поглядами на сім’ю та морально-етичні дилеми європейців. Вона категорично відкидає аборти, одностатеві шлюби, «гендерну багатоманітність», виступає проти неконтрольованої міграції та загрози ісламізації Європи.

Світові мейнстримні медіа вже охрестили італійських переможців «неофашистами», а їх українські колеги намагаються маніпулювати уявною тотожністю між правими та прихильністю до кремля. Але тут звинувачення абсолютно безпідставні, бо Джорджія Мелоні як новий правий лідер абсолютно підтримує санкції проти росії та підтверджує важливість цілісності й незалежності України.

Мелоні поділяє скептицизм щодо політики Броюсселю в питаннях свободи для європейських націй, вона багаторазово наголошувала на важливості національних держав у процесі європейської інтеграції. Через опозиційність до мейнстримних ліволіберальних сил в ЄС Джорджію Мелоні порівнюють з Віктором Орбаном та Анджеєм Дудою (щоправда, останнього не згадують в українських медіа, щоб не руйнувати міф про «проросійських правих» в Європі).

Але майбутній прем’єр-міністр прямо відповіла на запитання, чи буде вона йти шляхом Угорщини в питанні санкцій щодо росії. «Я багато в чому не погоджуюся з Орбаном, особливо в питаннях зовнішньої політики», — заявила вона, а перед виборами сформувала свою позицію щодо місця Італії в Європі наступним чином: «Ми хочемо міцної Італії, шанованої у світі і впевненої у собі Європи, високо піднятих голів у Європі і на Заході; вартої довіри, вірної, серйозної, починаючи з захисту українського народу від російської агресії, що буде для нас пріоритетом, разом з можливістю твердіше вимагати розподілу тягаря санкцій».

Очікується, що пані Мелоні сформує найбільш правий уряд Італії з часів Другої світової війни. Це новий подих в італійську політику і посилення для правих в Європі загалом.

Джерела:

https://varta1.com.ua/news/vibori-v-italiyi-mozhut-zminiti-dolyu-ies-i-dopomogu-ukrayini-podrobici_353909.html

https://ukrainian.voanews.com/a/6763138.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required