У Швеції до влади приходять праві після багаторічного лідерства соціалістів

Цієї неділі, 11 вересня, у Швеції відбулися загальнонаціональні вибори до законодавчого органу – Риксдагу. Після підрахунку 97% бюлетенів праві отримали 175 місць з 349, а отже й можливість формувати нову владну коаліцію.

Що не зміниться, так це основи зовнішньої та оборонної політики за нового уряду. Шведські демократи (праві) підтримують заявку країни на вступ до НАТО. Також під час виборчої кампанії лідер партії Джиммі Акессон засудив вторгнення росії в Україну.

Результати підтримки правих Шведських демократів можна назвати не інакше як тріумф. Партія, яку багаторазово звинувачували мало не в «екстремізмі» за небажання миритися з нелегальною міграцією, виявилася значно популярнішою, ніж звичні для Північної Європи ліві проекти з утопічним мультикультуралізмом.

Питання міграції та економічної кризи були вирішальними в ході передвиборчої кампанії. Близько 20% з 10,5 мільйона жителів Швеції народилися за кордоном, а приблизно 240 000 шукачів притулку прибули під час європейської кризи біженців 2014-2015 років. Значна частина з них не поспішають знаходити роботу, а сподіваються на підтримку шведського уряду, що пов’язує проблему демографічних змін із економічною кризою.

Неконтрольована міграція прямо пов’язана зі зростанням злочинності. По-перше, значна частина мігрантів не інтегрувалися в шведське суспільство і не готові до змін надалі. По-друге, багато років шведська ліва влада закривала очі на нелегальну (!) міграцію, що руйнувало основи верховенства права, а інші злочини, вчинені не шведами, нерідко відкладалися в довгу шухляду чи розслідувалися без належного розголосу.

За антиміграційну політику Шведських демократів критикували соціалісти, мотивуючи це мало не «людиноненависницькою» ідеологією партії правих. Проте суть проблеми виявилася не в міграції як такій, а в діях, способі життя і мотивації шукачів притулку. Наприклад, партія вітає біженців з України, які складають майже половину від кількості наданих посвідок на проживання.

В ході передвиборчої кампанії шведське суспільство могло спостерігати запеклі суперечки між правими та лівими. Останні навіть намагалися використати здавалося б універсальний аргумент проти своїх опонентів — звинувачення а нацизмі та екстремізмі. Проте ліві забули про явну неактуальність посилання на події 80-річної давнини. Нині ж основну фізичну небезпеку в Швеції та інших державах несуть ультраліві, прихильники комунізму та агресивні гості, що відмовляються інтегруватися у європейську культуру.

Коментуючи звинувачення у нацизмі лідер Шведських демократів Джиммі Окессон дуже влучно зазначив: «У нас нульова толерантність до екстремізму. Коли це виявляється у нас, ми забороняємо їх, на відміну від низки інших партій, у яких ісламісти та екологічні активісти, які порушують закон, залишаються в партії».

Джерела:

https://www.aa.com.tr/en/europe/sweden-s-election-results-on-knife-s-edge/2683558

https://www.dw.com/en/swedens-election-the-astonishing-rise-of-the-right-wing-sweden-democrats/a-63100694

https://www.ft.com/content/c3a62a59-2ef7-4e9d-8ef5-885df53c2e92

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/akesson-asylrelaterade-invandringen-ska-vara-sa-nara-noll-som-mojligt

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required