Уолтер Орр Скотт: український захисник фортеці «Жмеринка»

Уолтер Орр Скотт проживає у Жмеринці, носить вишиванку та вітається чистою українською, проте так було не завжди. Історія американця, який любить Україну та називає її — своєю.

«На створення більшості [творів] мене надихнула Україна, її народ та історичні події»

Так, в передмові до своєї книги «Історія одного солдата», пише Вольтер Орр Скотт, американець, який вже більше 10 років живе в Україні. Як і його шотландський тезка, Уолтер Орр Скотт, виявляє свої почуття на папері. З-під його пера вже вийшли збірки есеїв та оповідань про українську армію, національну ідею, християнську спадщину народу. Щобільше, Уолтер написав серію оповідань по віршах Тараса Шевченка! І нині, в час війни, він категорично відмовляється покинути Україну. Що ми знаємо про цього українського американця?

Народився він в Америці, у 1944 році, а прийняв Христа у віці 37-ти років. У молодому віці любив музику та співи, грав рок-н-рол в ансамблі «The Apaches». Пізніше, Уолтер служив у Військово-морському флоті США, де добре вивчив характер бойового життя. Також майбутній письменник вивчився на фармацевта і спершу працював за цим фахом, а потім офіцером в службі охорони громадського здоров’я США. По закінченню служби він пішов у відставку зі званням капітана шостого офіцерського рангу. Опісля, зайнявся поліграфічним друком, виготовленням рам для картин та фотографією.

У 2011 році Уолтер Скотт переїхав в Україну, де живе в Жмеринці зі своєю дружиною. Він допомагає їй в побутових справах: в господарстві та консервації — а також надихає українських солдатів та молодь, пише книги. Щиро захоплюється Україною та присвячує їй твори. Був нагороджений за вагомий внесок у примноження духовного потенціалу українського суспільства, вірність ідеалам правди і добра.
На час війни з Росією Уолтер Орр Скотт принципово лишається в Україні.

«Як ми можемо стояти осторонь, – пише Уолтер на своїй сторінці, коментуючи криваві дії російської армії, – та бездіяльно спостерігати, як диктатура російського імперіалізму атакує молоду демократію, як Україна? Ми не можемо, якщо ми все ще відстоюємо свободу. Уолтер Орр Скотт – з фортеці Жмеринка в Україні»

Над матеріалом працювала Дарина Ребро

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required