Український фільм «Праведник» отримав 21 нагороду на міжнарожних кінофестивалях

Український фільм «Праведник», який знятий за мотивами книги Йова, отримав 21 нагороду на міжнарожних кінофестивалях, зокрема і в Каннах та Лос-Анджелесі.  Короткометражна стрічка є одним із проектів режисера-християнина Максима Тузова. Він вже став автором кількох фільмів, в основу яких покладено біблійні ідеї, але відзняті вони в сучасному контексті.

Короткометражна стрічка «Праведник» покаже складну моральну дилему, з якою зіштовхується головний герой: відступити від принципів і зберегти те, що дороге, чи боротися за правду, ризикуючи втратити все. Головну роль в цій стрічці зіграв народний артист України і ветеран Олександр Печериця. Йогот персонаж — суддя Подільського районного суду, який зіштовхнувся з великими проблемами, коли мав судити вбивцю-педофіла. Це важка психологічна драма із цікавим фіналом, яка точно не залишить глядача байдужим.

Окрім «Праведника» Максим Тузов працює ще над низкою робіт. Разом із виконавчим продюсером Олександром Приходько він створив проект «Очима віри», який продюсує Ігор Богомаз. Ідея полягає у поєднанні кінематографу і Євангелія через створення документальних фільмів про реальні історії про християн в умовах війни. Планується показати досвід капеланів, пасторів, медиків та волонтерів.

«Оскільки я живу під час повномасштабної війни, то тема боротьби, вибору, мужності і трагедії є тлом мистецтва. В першу чергу мене цікавить реальна історія людини, яка переживає трагедію або складний вибір в своєму житті/служінні», — говорить режисер та визначає своєю метою «розкриття через життя героя Христа і донесення глядачеві віру, якою живе герой документального фільму».

В умовах російської агресії війни зростає запит на документальне кіно і воєнна реальність дає авторам дуже багато історій, які варто розказати. В рамках проекту «Війна очима тварин» режисер зняв короткометражний фільм «Кролик». Ця кіноновела — вражаюче представлення початку російського вторгнення, яке в оригінальній формі додасть глядачам відчуття присутності і тих самих емоцій.

Режисер Максим Тузов вже має чималу фільмографію, куди увійшли документальне кіно про актора в лавах ЗСУ Олександра Печерицю «Позивний «Артист», а також стрічки, які скоро вийдуть «Євангеліє після 24.02» і «Харків. Червень. 2022».

Джерела:

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3631656-v-ukraini-startuut-zjomki-kinoalmanaha-vijna-ocima-tvarin.html

https://poklik.media/mystetstvo/ukrainskyi-film-pravednyk-na-osnovi-bibliinoi-istorii-vyhrav-21-mizhnarodnyi-kinofestyval/

https://vsirazom.ua/…/pravednyk-film-pro-sudovu-spravu…

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required