Україна відсвяткувала Різдво!

Цього року вперше християни в Україні мали масову єдність святкування народження Ісуса Христа для всіх конфесій. І католики, і православні, і протестанти святкували Різдво 25 грудня і ця єдність стала для України історичною.

Християни формують нові традиції і це не лише про внутрішньоукраїнську календарну єдність, але й долучення до світових традицій. Цьогоріч Українська Греко-Католицька Церква та Православна Церква України вперше святкують Різдво зі всім світом. Більшість протестантів вже кілька років звикають до нової дати, а католики традиційно послуговуються григоріанським календарем.

Святкування народження Ісуса Христа — це чудовий привід для добрих справ. У Львові, Івано-Франківську та інших містах волонтери організували благодійні обіди для безхатьків, щоб кожен мав свою часточку радості від Різдва. Також волонтери з різних куточків України відправляють на фронт для солдатів святкові страви і, що дуже важливо, — організовують різдвяні благодійні збори донатів для армії. Також в 11 країнах Європи українці організували святкові благодійні ярмарки для підтримки Збройних Сил.

Капелан благословляє українського військовослужбовця

Різдво відсвяткували й на передовій. Попри російську агресію і постійні бої (ворог продовжує наступати на багатьох ділянках фронту), наші захисники мали святкові вечері та фронтові молитви спільно з капеланами. «Особливо в темні часи, ми маємо знаходити час для світла», — з таким підписом 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців опублікувала фото святкового застілля з капеланом.

Різдво — це світле свято і час, коли мають єднатися сім’ї. Але цьогоріч, як і роками раніше, тисячі сімей роз’єднані через війну. Одні чекають своїх батьків, братів, синів із фронту, інші — розділені цією лінією фронту, адже їх рідні не змогли виїхати з окупації. Війна принесла цей біль у мільйони сімей і повернення єдності та миру залежить від успіхів України в цій війні. Тому молімося за наших захисників у будні та на свята, щоб Господь був з ними на всіх відрізках фронту, захищав ЗСУ та давав успіх у всіх планах повернення окупованих територій.

Джерела:

https://www.bbc.com/ukrainian/articles/cpexqvnnpw7o

https://kyiv.tsn.ua/u-sofiyskomu-sobori-v-kiyevi-proyshla-liturgiya-z-nagodi-rizdva-za-scho-molyatsya-ta-yak-svyatkuyut-viryani-video-2479063.html

https://suspilne.media/643476-u-lvovi-na-rizdvo-organizuut-obidi-dla-bezhatkiv/

https://www.facebook.com/72.brigade.best/posts/pfbid03bSbjNGpdyr1Ubr5nLhvJmdyC4bST8xz9USDXmcFs3foYEkLy6xTqxdzAmUR1nPFl

https://rubryka.com/2023/12/25/na-front-tonnu-oliv-ye/

https://unn.ua/news/rizdvo-z-ukrainoiu-ukraintsi-orhanizuvaly-blahodiini-yarmarky-na-pidtrymku-zsu-v-11-krainakh-yevropy

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required