Учора, 10 березня, в Туреччині відбулися перемовини між очільниками закордонних відомств України та росії Дмитром Кулебою і Сергієм Лавровим. На зустрічі був присутній глава МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

Після півторагодинної розмови Кулеба та Лавров вийшли на брифінг, щоб озвучити результати перемовин (які загалом не принесли суттєвого прогресу). Лавров помітно нервував, але знову заявив, що росія не нападала на Україну і висловив обурення наявності в нас зброї, яка знищує російську військову авіацію.

За словами Кулеби, «переговори були тяжкі» і стосувалися, найперше, можливості припинення вогню для організації зелених коридорів, по яких можна було б евакуювати людей із міст, де активно ведуться бойові дії. Очільники відомств воюючих країн обговорили і питання можливої зустрічі власне президентів. Ця ініціатива загалом має схвалення, однак жодних подтобиць чи чітких намірів організації таких перемовин озвучено не було. 

За давньою недоброю традицією, обіцянки російської сторони про припинення вогню не виправдали очікувань. І вчора, і сьогодні окупанти зривали евакуацію цивільних в Ізюмі, Маріуполі, Чернігові, а їх атаки знову ведуться по мирному населенню.

Всі дії російських окупантів свідчать про те, що сподіватися на дипломатичний чи взагалі раціональний вихід із ситуації не доводиться. Останні заяви пропагандистів противника про «військово-біологічні лабораторії на українській території» і самообстріл Маріуполя свідчать про неготовність бодай якось зупинити насильство й агресію чи шукати компроміс. Зараз росія поставила на карту все, але її зверхні вимоги про «денацифікацію», демілітаризацію і російську мову як другу державну вказують лише на агонію і викриття загарбницької імперської суті сприйняття сусідів.

Джерела:

https://www.forbes.ru/society/458533-peregovory-byli-tazelymi-lavrov-i-kuleba-raskryli-itogi-vstreci-po-ukraine

https://www.bbc.com/ukrainian/news-60691136

https://www.dw.com/ru/kommentarij-lavrov-v-turcii-ubil-nadezhdy-zapada-na-peremirie-v-ukraine/a-61085657

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required