Серія: Великі Реформатори. Мистецтво

НІМЕЧЧИНА

Розвиток мистецтва Відродження в Німеччині проходив під впливом ідей Реформації. На відміну від Італії, де мистецтво було світським, в Німеччині провідною лишалася релігійна тематика. «Чотири апостоли», «Апокаліпсис», «Поклоніння волхвів», «Руки в молитві» – кілька назв відомих картин Альбрехта Дюрера – основоположника мистецтва німецького Відродження. Інший відомий художник цієї доби, Лукас Кранах Старший, не тільки малював картини на основі біблійних мотивів, але й особисто товаришував з Мартіном Лютером. А Ганс Гольбейн Молодший (теж художник) брав участь у створенні німецького перекладу Біблії Мартіна Лютера.

Література цього періоду також не могла лишитися осторонь бурхливого релігійного життя Німеччини. Зокрема, поет і драматург Ганс Сакс відомий своїм віршем «Віттенберзький соловей», який присвячений Лютеру. У свою чергу сатирик Йоганн Фішарт нещадно викривав релігійний фанатизм діячів контрреформації.

Релігійне пробудження XVI століття вплинуло не тільки на сучасників, але сформувало наступні покоління німецьких митців, найвідоміші з яких композитори Йоганн Себастіан Бах та Георг Фрідріх Гендель.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required