Помер поляк, якого відімкнули від живлення, попри заперечення рідних

В понеділок увечері, 25 січня, в Британії помер поляк після того, як медперсонал відключив його від системи підтримки життя. Довкола цієї трагедії вже кілька місяців точаться дискусії, а родина померлого безуспішно намагалася домогтися збереження життя.

Конфлікт між рідними чоловіка (відомо, що його ім’я Славомир, але в західних ЗМІ вказано тільки ініціали РС) та лікарнею розпочався ще минулого року. Університетська лікарня Плімута NHS Trust наприкінці листопада звернулася до лондонського суду з проханням дозволити відімкнути систему підтримки життя до чоловіка, який впав у кому, бо вважали його лікування безперспективним.

Чоловік знаходився в лікарні у вегетативному стані. У грудні було прийнято рішення припинити лікування і це підтримала його дружина. Однак мати та сестри чоловіка в Польщі наполягали, що він є практикуючим католиком і сам ніколи б не погодився на евтаназію.

Оскільки пацієнт був громадянином Польщі, то його рідні залучили до вирішення проблеми польських дипломатів і суди. Урядові чиновники намагалися втрутитися навіть через надання РС дипломатичного паспорта і, таким чином, вивести його з-під юрисдикції британських судів. Польська сторона була готова сплатити всі витрати на перевезення чоловіка на Батьківщину, але навіть це не допомогло. Попри заступництво польських політиків і заперечення родичів, британський суд постановив відключити чоловіка від апаратів підтримки життя.

Наприкінці грудня справа дійшла до Європейського суду з прав людини, який відхилив апеляцію з боку сім’ї пацієнта для скасування рішення британських судів. Таким чином, ЄСПЛ дозволив вбити пацієнта. Чоловіку перестали давати їжу та воду і 25 січня він помер.

Деякі медіа, висвітлюючи цю ситуацію, пояснювали смерть тим, що його стан погіршився. Але чоловіку стало гірше, бо до цього він тривалий час був без їжі та води. Після тривалої боротьби мати загиблого прокоментувала це так: «Те, що британська влада зробила з моїм сином, —це евтаназія за чорними дверима.

Дії медиків та суддів цинічні, жорстокі, віроломні й негуманні, але в цій історії простежуємо дуже показовий політичний прецедент. В цій ситуації жахає не тільки сам факт евтаназії, але й одноголосна позиція європейського та британських судів. Відразу випливає питання: як таке могло статися в державі, яка вважається вільною, демократичною і такою, де права людини в пріоритеті? А відповідь дуже проста: коли людина/держава береться самостійно визначати межі життя, спираючись на власну зручність чи ідеологічні передумови, то в підсумку ми отримуємо цинічне суспільство, в якому життя не вартує нічого.
Джерела:
https://abcnews.go.com/Health/wireStory/polish-man-center-life-support-dispute-dies-britain-75495895
https://www.politico.eu/article/poland-battle-uk-brain-dead-man-catholic-church-european-court-human-rights/

https://www.catholicnewsagency.com/news/polish-catholic-patient-at-center-of-uk-court-battle-dies-10956

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required