Польща не виходить з ЄС, а просто захищає свою Конституцію

7 жовтня Конституційний суд Польщі постановив визнавати верховенство національного законодавства над правовими актами Європейського Союзу. Несумісним з Конституцією визнано європейське положення, яке дозволяє національним судам обходити норми Основного Закону або виносити рішення на підставі скасованих норм, а також положення Договору про ЄС, які дають право національним судам перевіряти законність призначення судді Президентом та постановами Національної судової ради про призначення суддів.

Вітаючи рішення суду, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що до кожної країни-члена потрібно ставитися з повагою, а ЄС не повинен бути лише «групою рівних та рівніших». Дана риторика є результатом багаторічного тиску на Польщу з боку європейських політиків, які втручалися у внутрішні справи держави та тиснуть на східноєвропейські країни з вимогами змінити національні закони.

Загострення у стосунках Варшави і Брюсселя жодним чином не означає шлях Польщі до виходу з ЄС (Полексит). Рішення Конституційного суду лише засвідчує вимогу поваги до суверенітету держави, яка прагне бути рівною з іншими членами Європейського Союзу. Однак противники консервативного уряду намагаються використати рішення суду, щоб розхитати політичну ситуацію в країні. Вони маніпулюють темами лояльності Брюсселю без розрізнення чи мова йде про членство в ЄС чи про послух перед іноземними чиновниками.

   Польська опозиція бореться з проблемою, якої не існує. Вони маніпулюють гіпотетичною можливістю Польщі вийти з ЄС (за прикладом Великобританії), але наразі подібні заклики лунають лише від них самих в той час, як консервативні політики заперечують дану перспективу. Вочевидь, Дональд Туск використовує залякування «Полекситом», щоб ослабити підтримку «Права й справедливості» та постати як політична сила, що «захищає членство в ЄС».

Вже кілька днів опозиція поширює фейкові новини та закликає народ виступати проти проблеми, яка існує тільки в уяві самих опозиціонерів. Лідер «Громадянської платформи» Дональд Туск підбурює  прихильників ЄС виходити на вулиці, заявивши, що «операція, запланована Ярославом Качинським щодо виведення Польщі з Європи, розпочалася повним ходом». В неділю, 10 жовтня, тисячі поляків, відгукнувшись на заклик опозиції, вийшли на мітинги проти озвученого Туском гіпотетичного Полекситу. Вони скандували «Ми залишаємося!» так, ніби хтось планує покидати ЄС.

Заяви опозиції вже прокоментував прем’єр-міністр Матеуш Моравецький: «Polexit — це фейкові новини. Це шкідливий міф, яким опозиція замінює свою відсутність уявлень про належне положення Польщі в Європі. Такі методи використовуються, коли людина живе ілюзіями, а не фактами, коли ви хочете обдурити себе та інших».

Верховенство національної Конституції над правовими актами наднаціонального об’єднання є логічним висновком для держави, яка базується на демократії. Саме громадяни, а не іноземні чиновники, мають вирішувати, за якими принципами жити державі. Питання, що стосуються внутрішньої політики, не повинні узгоджуватися з людьми, яких народ не обирав.

Джерела:

https://www.tvp.info/56309170/wicepremier-jacek-sasin-polexit-to-wymysl-slabej-opozycji-jestesmy-i-bedziemy-czlonkami-ue

https://www.bbc.com/news/world-europe-58840076

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required