Німецькі еліти написали листа до Шольца з вимогою капітуляції України

 18 німецьких інтелектуалів звернулися до канцлера ФРН Олафа Шольца з відкритим листом, в якому закликають припинити будь-яке постачання зброї Україні та підштовхнути Київ до капітуляції. Документ є протилежною альтернативою популярним у Європі та Німеччині петиціям щодо посилення військової підтримки України.

Підписанти листа повторюють деякі російські наративи щодо причин війни та фактично ігнорують Україну як суверенну державу. Вони згадують про військові злочини, проте не зазначають, хто саме злочинець. Мотивуючи свої вимоги абстрактним «миром» вони вимагають припинення війни, але шляхом фактичного роззброєння України.

«Ми закликаємо уряд Німеччини, країни ЄС та НАТО припинити постачання зброї українським військам та заохочувати уряд у Києві припинити військовий опір. Пропозиції Москви, які вже обговорював президент Зеленський – можливий нейтралітет, домовленість про визнання Криму та референдуми щодо майбутнього статусу республік Донбасу – дають реальний шанс зробити це».

Відкритого листа підписали політики, науковці, публіцисти, юристи, культурні та навіть релігійні авторитети. Що ж об’єднує цих 18 людей? Всі вони є лівими (від комуністів до соціал-демократів і «зелених»). Проте це не ідеологи маргінальних течій, а досить популярні діячі, включно із провладними політиками. Наприклад, серед підписантів є Ганс Міссельвіц — очільник Комісії з основних цінностей панівної Соціал-демократичної партії Німеччини.

В цьому відкритому листі простежується послідовність лівих у пацифістському прагненні капітуляції перед росією. Вони поводяться, як хіпі, які під лозунгами миру поширюють наративи кремля і підривають єдність Заходу в протистоянні російській агресії. Так само як соціалісти в 1960-х протестували проти війни у В’єтнамі під Пентагоном, а не посольством СРСР, сучасні ліві вимагають зупинити український опір, а не розбити росію на полі бою.

 Їх аргументи породжені або безглуздою наївністю, або прямими підпорядкуванням кремлю. Останнє виглядає більш ймовірним, адже біографії та нинішня діяльність вище згаданих осіб рясніє схваленням і захистом НДР. Наразі небезпека висловлення позиції лівих полягає в створенні альтернативної позиції, щоб публічний простір не був «монополізований» підтримкою України.

Нинішня російсько-українська війна викрила жахливу суть значної частини європейських (а найперше німецьких) публічних діячів. Тут питання не лише в позиції влади (хоча зраду соціал-демократів не будемо забувати), але в загальній неготовності низки держав боротися зі злом всіма можливими шляхами. Звідси гальмування постачання зброї та саботаж енергетичного ембарго.

Вищезгадані німецькі ліві інтелектуали представляють ту когорту європейської еліти, яка руйнує моральний авторитет Заходу, лицемірно підміняє поняття і маніпулює гаслами про мир. Сьогодні вони позиціюють себе як миротворці, проте в нестабільному світі справи говорять гучніше. А Україна після перемоги не забуде їх цинізм і лицемірство, як і загальну роль соціал-демократів у цій зраді.

Джерела:

https://www.berliner-zeitung.de/politik-gesellschaft/offener-brief-fordert-von-scholz-stopp-der-waffenlieferungen-an-die-ukraine-li.223704

https://dorzeczy.pl/swiat/292453/list-do-scholza-ws-wstrzymania-dostaw-broni-na-ukraine.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required