МІГРАЦІЙНА КРИЗА 2.0 – НОВЕ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ ЄВРОСОЮЗУ

Драматичні події розгорнулися на кордоні між Грецією і Туреччиною. Коли остання зі свого боку “відкрила” кордони для біженців, то межу з Грецією заполонили десятки тисяч мігрантів із Сирії та інших країн.

 

Ситуацію в Греції вже називають “міграційною кризою2.0”. Величезні натовпи зараз штурмують грецькі кордони, намагаючись потрапити на територію ЄС. Наразі дії мігрантів – це штурм кордону і незаконні переправи до найближчих грецьких островів.

 

Острів Лесбос став епіцентром міграційного напливу (у всіх сенсах цього слова). Новий потік біженців спричинив різке зростання злочинності на та вандалізму проти православних храмів. Звичайно, це викликало неабияке невдоволення греків. У неділю сотні місцевих жителів Лесбосу зібралися в порту Термі, щоб не дати прибулим мігрантам висадитися на острів. Також вони вимагають закриття табору “Морія”, де проживають майже 20 000 біженців та мігрантів, і перевезення його жителів на материкову Туреччину, дії якої викликають чимоло питань.

 

Тисячі нелегальних мігрантів контрабандисти перевозять на грецький острів, а Туреччина їм ніяк не перешкоджає. Таким чином, саме вона і сприяє кризі. Нова міграційна хвиля – це не результат загрози життю жителям Сирії, адже натовпи біженців не прямують із зони конфлікту. Вони вже давно проживають в Туреччині, де перебували в безпеці, проте кордони в ЄС для них були закриті. За останній тиждень, після посилення протистояння сирійських урядових військ, підтримуваних Росією, та турецької армії, Анкара намагається чинити тиск на ЄС з метою стимулювати його залучення в сирійський конфлікт. Найбільш дієвим важелем тиску виявилися біженці, яким Туреччина фактично дала “зелене світло”.

 

Самі ж мігранти демонструють кричущу неповагу до грецького законодавства як на пунктах пропуску, так і після нелегального перетину кордону (який часто беруть штурмом). Вони згуртовано і зухвало проривають грецьку межу, використовуючи при цьому каміння та коктейлі молотова.

 

Поліції непросто стримувати натиск мігрантів, адже їх кількість лише зростає. Наразі Греція обробляє 125 тисяч лише офіційних заявок на отримання притулку в ЄС, Через великий і неконтрольований потік людей, з яким не справляється поліція та прикордонники, вчора прийнято рішення призупинити приймати біженців. Грецький уряд оголосив, що завдяки своєму узгодженому та обдуманому характеру останній приплив біженців “не має нічого спільного з міжнародним законодавством про притулок, яке стосується лише окремих випадків”. Таким чином, Греція, бере на себе право депортувати прибулих до своїх країн без проходження всієї процедури, що передбачена міграційним законодавством.

 

Сучасні події в Греції демонструють жахливий стан захисту кордонів ЄС та політичну уразливість Європи.  Натовпи людей можуть просто штурмом брати і проривати кордон Євросоюзу, а інші держави користуються цією вразливістю, щоб нав’язати йому свій порядок денний.

 

У будь-якому випадку, сьогодні Євросоюз має переглянути власну міграційну політику та системи захисту кордонів. Зволікання та безвідповідальність в питаннях безпеки ставить його перед завідомо програшним вибором: або приймати необмежені потоки мігрантів, або втратити самостійність в ухваленні зовнішньополітичних рішень.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required