Маріуполь — фортеця героїзму і любові

Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх (Євангеліє від Івана 13:15). Ці слова з Біблії звучать по-новому в контексті самовідданості захисників Маріуполя, які понад два місяці тримають оборону. Полк «Азов», Збройні сили Україні, Національна поліція і сили тероборони в Маріуполі вже вписані в історію цієї війни як легенди, як сучасні втілення архетипів найкращих воїнів.

Сьогодні особливий день оборони цієї фортеці. Після обіду 1 травня розпочалася погоджена евакуація мирного населення з підконтрольної українській армії Азовсталі в Маріуполі. За підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста та в координації з українськими та російськими чиновниками триває вивезення цивільних. Результат цієї операції буде відомий пізніше, проте  це вже досягнення, якого заручники російської агресії чекали не один тиждень.

Протягом тривалого часу під постійними обстрілами близько тисячі людей знаходилися на території заводу «Азовсталь», де  полк «Азов», морпіхи і спецпризначенці тримають оборону. Вже легендарні оборонці Маріуполя докладають просто титанічних зусиль задля збереження життя всіх цивільних, хто ховається у бомбосховищі заводу. Їм непросто, але вони стоять. Кілька днів тому ворог скинув бомби на облаштований на заводі шпиталь, в результаті чого загинули поранені військові та мирні громадяни (серед загиблих є і діти). Це черговий трагічний епізод російського віроломства і людиноненависництва.

Оборона Маріуполя вже стала символом, подібним до оборони Донецького аеропорту. Це героїзм  такого масштабу, що військові по всьому світу будуть вивчати їх майстерність і самовідданість. Маріуполь вже став містом-героєм, а його оборонці легендарними воїнами. Українське військо чинить гуманітарний подвиг в умовах постійний обстрілів і бомбардувань, за відсутності достатньої кількості їжі, води і медикаментів. Вони захищають цивільних і своїх поранених побратимів, бувши оточеними, але не зломленими і обіцяють продовжити оборону.

Сьогодні маріупольці і захисники міста потребують особливої молитви та підтримки. Найперше, варто молитися за безпечне проведення виїзду цивільних, отримання можливостей для евакуації військових підрозділів і майбуутнє звільнення міста.

Джерела:

https://www.radiosvoboda.org/a/news-evakuatsiya-z-azovstali/31829478.html

https://suspilne.media/233838-u-zrujnovanomu-polovomu-spitali-na-azovstali-opinilisa-ponad-piv-tisaci-poranenih-ta-medikiv/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required