Християнського активіста Зміцера Дашкевича в Білорусі заарештували на 15 діб

Цієї неділі, 25 жовтня, в Білорусі зібрався черговий стотисячний мітинг проти збереження при владі самопроголошеного президента Александра Лукашенка. В той день затримали понад сотню активістів, серед яких і відомого опозиційного діяча Зміцера Дашкевича. Арештували його центрі Мінська на Немизі чоловіки в масках, які не мали розпізнавалиних знаків. Вони доправили в сумнозвісний ізолятор на Окрестіна.

Розгляд його справи було призначено на сьогодні в суді Московського району Мінська. Прокуратура звинуватила Дашкевича в пікетуванні на вулиці Романовська Слобода, 8 в складі групи громадян з метою висловлення протесту проти чинної влади та вигукував гасло: «Відпусти мій народ» [це гасло є цитатою з Біблії (Вихід 5:1)].

Опозиційний політик виступив у суді із заявою про тортури і жахливі умови утримання заарештованих протестувальників, свідком чого він став сам. В ізоляторі на Окрестіна людей утримують у холодних камерах, де немає води, нари не опускають, матраців не дають; затриманим доводиться спати на бетонній підлозі (в таких умовах люди проводять по 15 чи по 25 діб). Ще гірші умови передбачені для тих, кого відправляють до карцеру. Їх закривають у тісному приміщенні, де неможливо навіть лягти.

«Будь ласка, припиніть катування, — заявив у клопотанні Дашкевич. — Люди не повинні лежати на бетонній підлозі в підземеллі, де не видається ані матрац, ані ковдра… Вони посадили мене в одиночну камеру і не дозволили зняти ліжко зі стіни. Тобто, вони запропонували спати на оголеному холодному бетоні» . Адвокат Зміцера Дашкевича Катерина Петрович намагалася підняти питання умов утримання свого клієнта, однак суддя відхилила всі клопотання, аргументуючи це невідповідністю предмета обговорення до справи про адміністративне правопорушення.

В підсумку суд визнав Дашкевича винним та призначив максимальне покарання по статті 23.34 КоАП — 15 діб арешту (це попри те, що підсудний є багатодітним батьком). Подібний вирок отримав і його друг християнський активіст Артем Ткачук, арештований на 12 діб, хоча має малолітніх дітей.

Щонеділі тисячі білорусів продовжують виходити на вулиці. З понеділка розпочався загальнонаціональний страйк за відставку Лукашенка, припинення міліцейського насилля та звільнення всіх політв’язнів. Великі підприємства та навчальні заклади припинили роботу; студенти й робітники страйкують. Силовики намагаються виокремити лідерів страйкуючих груп та заарештувати. За весь період протестів через тюрми та міліцейські ізолятори пройшли тисячі затриманих. Багато людей бачили на власні очі чи стали жертвами побиттів, утримувалися в жахливих умовах.
Серед таких політв’язнів згадуємо християнина-опозиціонера Павла Северинця, якого досі утримує режим. Він і багато інших в’язнів сумління потребують нашої молитовної підтримки, щоб Господь дав сил пройти через ці випробування та дав Білорусі довгоочікувану свободу.

Джерела:
https://www.interfax.ru/world/734121
https://news.tut.by/society/705565.html
https://nashaniva.by/?c=ar&i=261341

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required