Християни Сирії організували велику благодійну кампанію перед Різдвом

Сирійські християни різних конфесій розгорнули велику благодійну кампанію для допомоги найбіднішим. В цей святковий період у містах, які найсильніше постраждали від війни вони надали місцевим жителям допомогу (як матеріальну, так і духовну).

Уражена війною країна потроху оговтується від масштабних бомбардувань і важлива роль в цьому належить саме християнам. Монастирі, церкви та місії стають важливими центрами освіти і культурного життя. При церквах християни засновують навчальні центри, де місцеві жителі можуть проходити швейні та кулінарні курси.

В цей різдвяний сезон християни по-особливому мобілізувалися для допомоги нужденним. Вони організували роздачу продуктів для бідних (найперше, молока, найпершого дефіцитного продукту). Православні християни організували роздачу «конвертів допомоги» — спеціальних соціальних виплат для літніх людей і вдів. В цей період щодня християни організовують громадські обіди для понад 800 жителів Алеппо.

Алеппо було найбільшим сирійським містом до війни, наразі там проживає близько третини колишнього населення, більшість з яких бідують. Тут проживало чимало християн, але залишилися менш як 10%. Попри ослаблення церкви, вірянам вдалося організувати підтримку не лише своїм братам по вірі, але й тисячам мусульман, які бачать милосердя та нерідко приймають Христа. Попри війну та масову еміграцію, чимало парафій помітно зросли за останні кілька років.

Ситуація на Близькому Сході залишається вельми тривожною, проте навіть в таких умовах християни знаходять час і ресурси для допомоги нужденним. Нестабільність не стала на заваді благодійності, ба більше, в складних обставинах люди готові швидше відкривати свої серця для Євангелія.

Джерела:

https://www.vaticannews.va/en/church/news/2021-12/syria-christians-in-aleppo-mobilizing-for-the-poorest.html

https://www.vaticannews.va/en/church/news/2021-12/acn-christmas-campaign-for-displaced-in-africa-middle-east.html

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/12/25/need-talk-persecution-christians-middle-east/

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required