Глава УГКЦ назвав законопроект про цивільні партнерства беззаконням

Очільник Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав в ефірі «Живого телебачення» засудив ініціативу деяких депутатів ввести інститут цивільного партнерства в українське законодавство поряд із шлюбом.

«Коли говоримо про такого типу цивільні партнерства, то маємо класичний випадок суперечності  законопроєкту природному закону. Тому, фактично, говорячи мовою юриспруденції, радше йдеться про законопроєкт беззаконня, а не закону», — заявив Глава УГКЦ.

Також він звернув увагу на час подання такого законопроекту й тактику його лобістів проштовхнути цю ініціативу, користуючись воєнним часом та ігноруючи думку суспільства: «Не можна позбавляти голосу суспільство, яке має право висловитися на таку важливу тему. І справді, якщо такого типу мутація державного законодавства відбуватиметься, прикриваючись обставинами війни, — зазначив Патріарх, — то в рівні демократичних цінностей свободи в нашій державі можна сумніватися».

Ініціатором законопроекту #9103 про цивільні партнерства є депутат від «Голосу» Інна Совсун. Презентуючи подання документа, вона заявляла про «потребу підтримати ЛГБТ-військових». Вона та інші законотворці визначають цивільне партнерство буквально сімейним союзом, який матиме правові наслідки, подібні до сімейних. Таким чином, Совсун пропонує державі визнавати гомосексуалістів як сім’ю. Світова практика показує, що запровадження партнерств є лише етапом на шляху до визнання одностатевих шлюбів.

Глава УГКЦ заявив, що не лише греко-католики негативно оцінюють ідею цивільного партнерства, а вже є консенсус різних релігійних і конфесійних груп. Рада церков та релігійних організацій направила листи із закликом не ухвалювати законопроект #9103 до голови Верховної ради та очільників комітетів.

Наразі не відомо, чи має ідея запровадити цивільні партнерства достатньо підтримки у парламенті. Інна Совсун опублікувала список депутатів-співавторів, яких знайшлося аж 18 (представники фракції «Голос» та «Слуга народу»). Про відкриту підтримку інших наразі не йдеться, однак якщо буде політична воля керівництва країни, то цілком ймовірно, що дану скандальну пропозицію підтримає більше народних депутатів.  

Джерела:

https://ugcc.ua/data/zakonoproekt-bezzakonnya-a-ne-zakonu-glava-ugkts-prokomentuvav-zakonoproekt-pro-tsyvilni-partnerstva-2397/

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41497

https://www.facebook.com/sovsun.inna/posts/pfbid05ain7C3zSgcKdbBzJ3ZXYZqctQB4C7cvDN2VDx2mkWMhQ8ZfbkGRt6ka4JudVrm3l

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required