Фільм про Маріуполь отримав нагороду BAFTA як краща документальна стрічка

18 лютого у Лондоні Британська академія телебачення та кіномистецтва вручила нагороди BAFTA кращим фільмам року. У номінації «Найкращий документальний фільм» вперше перемогла українська стрічка «20 днів у Маріуполі», яка розповідає про початок окупації міста російськими військами.

Режисером фільму є Мстислав Чернов — воєнний кореспондент Associated Press, який з командою журналістів опинився у блокованому Маріуполі та задокументував життя мешканців під російськими обстрілами. Також над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко. Всі вони у 2023 році отримали Пулітцерівську премію.

У документальному фільмі показано наслідки бомбардування житлових районів, маріупольського пологового будинку № 3, масштаби руйнувань та наслідки блокади. На 21 день журналістам вдалося виїхати з окупації через гуманітарний коридор та вивезти всі відзняті матеріали, які стали основою фільму. Стрічка «20 днів у Маріуполі» привертає увагу іноземців до подій в Україні, демонструє злочини росіян, несправедливість та віроломність окупації. Документальний фільм вже створив фурор серед глядачів, отримав численні схвальні відгуки від кінокритиків та нагороджений як в Україні, так і на міжнародних кінофестивалях. 

За словами режисера, цінність його документальної стрічки, найперше, у донесенні ідеї про те, що війна в Україні продовжується. «Коли я розмовляю з глядачами, я завжди кажу, що ви бачили двадцять днів, але був двадцять перший і двадцять другий, і тридцятий, і дев’яностий день. Зараз вже майже рік повномасштабного вторгнення. Дев’ять років з вторгнення Російської Федерації в Україну. І те, що ви бачили, відбувається кожен день — з Попасною, з Соледаром, з Бахмутом», — розповів Мстислав Чернов в інтерв’ю Deutsche Welle.

Важливою складовою російської агресії є інформаційна війна. Ворог багато років будував картину пропаганди та брехав на різних рівнях — від телеканалу Russia Today до трибуни ООН. Росіяни створюють наративи «справедливої сили» та перебільшення чи навіть спростування українських свідчень. Історія окупації Маріуполя — це болюча сторінка в історії України, та свідчення численних воєнних злочинів росіян.Саме тому робота вітчизняних документалістів настільки важлива, адже кадри, відзняті кореспондентами в окупації дозволяють людям за кордоном наблизитися до розуміння українських реалій.

BAFTA є британським аналогом американського «Оскара» і часто переможці номінацій збігаються. У березні «20 днів у Маріуполі» може отримати «Оскар», адже вже номінований Американською кіноакадемією.

Джерела:

https://suspilne.media/culture/687340-20-dniv-u-mariupoli-zdobuv-premiu-bafta-ak-najkrasij-dokumentalnij-film/

https://www.unian.ua/lite/kino/film-20-dney-v-mariupole-poluchil-premiyu-bafta-12547638.html

https://suspilne.media/469979-agencia-associated-press-otrimala-pulitcerivsku-premiu-za-robotu-cernova-maloletki-i-stepanenko-v-mariupoli/

https://www.dw.com/uk/reziser-filmu-20-dniv-v-mariupoli-koli-a-znimav-a-plakav/a-64554241

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required