Facebook заблокував найбільше пролайф медіа

Соціальна мережа Facebook остаточно видалила сторінку найбільшого пролайф медіа LifeSiteNews. Наразі користувачі не мають доступу до сторінки, бо дані публікації нібито порушують стандарти спільноти. У січні та лютому цього року те ж саме зробити YouTube i Twitter.

LifeSiteNews давно перебувають під тиском лівих активістів і «правозахисників». Вони звинувачують медіа в поширенні «антиабортивного екстремізму», гомофобії, підтримці «білої зверхності» та скептицизмі щодо жорстких карантинних заходів.

Facebook зробив це з подання чотирьох впливових організацій, що борються з анти-ЛГБТ ініціативами та популяризують аборти (Media Matters for America, LGBT powerhouses GLAAD, Human Rights Campaign, as well as NARAL Pro-Choice America). Для них видалення LifeSiteNews є перемогою, адже вони публічно вимагали від Facebook скасувати публікації консервативної сторінки.

Чергове видалення правого медіа актуалізує давню потребу створення альтернативної соціальної мережі. Нещодавно стало відомо, що тимчасове блокування Дональда Трампа у Twitter і Facebook стане постійним, а тому експрезидент створив власний майданчик для комунікації без залежності від великих технологічних компаній. Як повідомляє Foxnews, колишній американський президент і низка республіканців та правих організацій почали використовувати Campaign Nucleus. Це нова платформа, створена з метою захистити консерваторів від «культури скасування».

Технологічні компанії володіють величезною владою, але методи їх роботи залишають чимало запитань. Багато разів Facebook та інші соцмережі фігурували в скандалах із витоком персональних даних та збором інформації про користувачів. Загалом стеження і торгівля даними вже не є великим секретом, про що свідчить останні розбіжності між Apple та Facebook. Остання вимагає не застосовувати в IOS 14,5 нову функцію конфіденційності, яка унеможливить стеження за людьми, інакше Facebook погрожує зробити доступ платним.

Ще однією проблемою політики технологічних компаній є незахищеність користувачів. Система не передбачає прозорої апеляції чи виходу на прямий діалог користувача зі службою підтримки. В таких умовах у консервативних користувачів немає можливості належним чином оскаржити несправедливі видалення та блокування.

Чимало християн і правих активістів неодноразово мали проблеми з репресивною толерантністю технологічних компаній, власники яких створили спільний інтернет-простір з майже ідентичними правилами спільнот. Facebook та інші соцмережі забороняють своїм користувачам публікувати контент, що може бути розцінений як «мова ненависті». Це не лише упередження щодо консервативної думки, але і наділення модераторів владою суб’єктивно вирішувати, що можна вважати забороненим контентом, а що ні, бо правила спільноти можна тлумачити по-різному.

Проблема упередженої модерації щодо консерваторів існує давно. В еру монополії толерантної цензури в людей залишилося все менше свободи. Колись соцмережі могли справити враження майданчику свободи від цензури, можливістю людям проявити себе і вільно висловити думки щодо будь-яких тем. Це міг бути антидот від тиранії, майданчик свободи. Але щось пішло не так і замість свободи ми отримали ще один важіль пропаганди й цензури.

Перша поправка американської Конституції, 15 стаття Основного Закону України та базові принципи права європейських країн гарантують свободу слова і заборону цензури, але ця свобода не поширюється на соціальні медіа. Правила користування Facebook, Imstagram чи Twitter створюють обмеження, яких немає в законах. Створення вільних альтернатив без упередженого модерування є дуже складним завданням, адже на боці ідеї про цензурування інтернету стоять не лише власники найбільших соцмереж, але й інші великі компанії, що мають спільні ціннісні орієнтири.

Джерела:
https://www.foxnews.com/politics/trump-launches-new-communications-platform-months-after-twitter-facebook-ban

https://www.lifesitenews.com/news/new-axis-of-evil-takes-credit-for-facebooks-permanent-ban-of-lifesitenews?utm_source=featured&utm_campaign=standard

Зображення: LifeSiteNews

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required