Частка християн у світі зростає, але не так швидко, як мусульман

У Теологічної семінарії Гордона-Конвелла опублікували звіт із цікавими статистичними даними щодо динаміки зміни розподілу релігій у світі станом на 2022 рік. Попри песимістичні тенденції секуляризму, кількість християн у світі невпинно зростає і на середину цього року орієнтовно майже 2,56 мільярда людей ідентифікуватимуть себе як християни.

У 1900 році більша частина населення світу (54,3%) була неєвангелізованою. Зараз цей показник знизився до 28%. Щорічна кількість новонавернених християн у світі зростає на 1,17%. Особливо швидко це відбувається в країнах Азії (Китай, Таїланд, Індія), Африки (особливо країни екваторіального регіону) та в Латинській Америці. Століття тому в Європі проживало вдвічі більше християн, ніж у решті світу. Сьогодні ж в Африці більше християн, ніж на будь-якому іншому континенті.

Зазначені позитивні тенденції — це наслідок багаторічної місіонерської роботи та великого запиту на Євангеліє в країнах Азії та Африки. Серед всіх конфесій і деномінацій найшвидше зростає п’ятидесятництво. За останні 20 років загальна кількість п’ятидесятників зросла на 2%, що є високим показником на тлі відступницьких тенденцій Заходу.

Найбільш секуляризованим регіоном залишається Європа. За останні десятиліття суттєво скорочується як кількість практикуючих христин, так і номінальних. Наприклад, в Англії з 2011 року часка християн впала на 8%. Негативні тенденції простежуються і на іншому боці Атлантики. Сполучені Штати йдуть шляхом секуляризації Західної Європи. Найбільш тривожним фактом залишається прогресуюче відступництво серед молоді (20-29 років).

Опублікований звіт демонструє також динаміку зростання частки інших релігій. Сьогодні найшвидше поширюється  іслам (1,93%) та індуїзм (1,21%). Причина цього лежить в демографічній площині, а не в місіонерській діяльності. Абсолютна більшість мусульман світу сповідують іслам «спадково». Природне відтворення релігійного населення характерне і для християн, проте власне зростання забезпечується і шляхом навернення представників інших вірувань.

Фактор природного відтворення впливає і на частку нерелігійних людей. Зростання атеїстів/агностиків наразі є мінімальним (0,22%) і забезпечується шляхом відступництва раніше релігійних. Коефіцієнт народжуваності в державах зі значною часткою невіруючих людей є мінімальним і часто не дорівнює необхідному для відтворення.

Хоча в Європі і Північній Америці християнство втрачає позиції, проте ще зарано говорити про тотальну секуляризацію. Відтворення та приріст населення забезпечується саме релігійними людьми і західний світ тут не є винятком. Але це частіше стосується мусульман, ніж християн. Вочевидь в майбутньому ісламський світ матиме більше ваги на міжнародній арені, а мусульмани в Європі суттєво деформують культуру Заходу. Проте сьогодні простежуємо ще одну тенденцію, яка в майбутньому може посилитися: дедалі більше мусульман приймають Христа як в традиційно ісламських країнах, так і в Європі.

Джерела:

https://evangelicalfocus.com/life-tech/15196/christianity-grows-slower-than-islam

https://lifewayresearch.com/2022/01/31/7-encouraging-trends-of-global-christianity-in-2022/

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required