13 листопада 2015 року – радикальні ісламісти здійснили низку терористичних актів у Парижі

13 листопада 2015 року Францію сколихнула серія терактів, вчинених ісламістами. Ця трагедія була не першою і не останньою як у Франції, так і в Європі. Хоча минуло вже 5 років, однак більшість лідерів європейських держав не зробили належних висновків з того, що сталося, і тепер чи не кожні півроку ми чуємо про озброєні напади ісламістів на мирне населення.

Вечір п’ятниці 13 листопада 2015-го став фатальним для понад сотні парижан. Близько чверті десятої вечора троє терористів-смертників зірвали себе біля стадіону «Стад де Франс», переповненого глядачами, адже в той вечір грали збірні Франції та Німеччини. На щастя, в результаті перших підривів ніхто з цивільних не постраждав.

Далі озброєні терористи влаштували серію розстрілів у переповнених перед вихідними закладах громадського харчування («Пті Камбодж» і «Льйо Карійон», «Ла Каза Ностра», «Ла Белль Екіп») та підірвали вибуховий пристрій біля кафе «Контуар Вольтер».

Наступним об’єктом нападу послужив концертний зал «Батаклан», в якому того вечора проходив рок-концерт. Озброєні нападники вдерлися в наповнену глядачами залу та з вигуками «Аллах Акбар!» і «Це за Сирію!» почали розстрілювати людей.Спочатку вони хаотично розстрілювали глядачів, а потім закрилися в «Батаклані» та почали катувати тих, хто залишився живим. На той час концертна зала вже була оточена спецвійськами, а близько пів на першу ночі 14 листопада терористів. Які зачинилися всередині, було ліквідовано.

В ту ніч загинули 130 цивільних (102 громадянина Франції та 28 громадян 20 інших держав). Ця трагедія вчергове шокувала світ. Генсек ООН, голова Єврокомісії та лідери багатьох держав засудили дії терористів та висловили співчуття сім’ям загиблих.

Відповідальність за серію терактів тоді взяла на себе «Ісламська держава». Організаторами були названі громадяни Бельгії Абауд Абдельхамид і громадянин Франції Салах Абдеслам (єдиний, кого поліції вдалося затримати живим). У 2018 році французький суд присудив йому 20 років позбавлення волі, але не за терористичну діяльність, а за озброєний напад на поліцейськго. Всього відомо про дев’ятьох терористів (включно з організаторами). Всі вони, ймовірно, були пов’язані з “Ісламською державою”, однак легально проживали на території Європейського Союзу.

Виходячи з того факту, що деякі терористи мали французьке громадянство, можна зробити висновок, що проблема ісламського тероризму в Європі має глибоке коріння, бо навіть народжені на території Франції емігранти другого і третього покоління не були інтегровані в європейську спільноту, але піддалися впливу ісламських вчителів-радикалів. Та разом з тим, радикалізація мусульман, які проживали в ЄС, пожвавилася після подій в Сирії та міграційної кризи 2014-2015 років.

Теракт в Парижі не став приводом для перегляду соціал-ліберальної політики «відкритих дверей», яку проводили більшість членів ЄС. Вже наступного року (2016-го) відбулися нові масштабні теракти в Брюсселі та Ніцці, в результаті яких знову загинула понад сотня цивільних та понад півтисячі були поранені.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required