8 листопада 1576 року укладено Гентське перемир’я

8 листопада 1576 року укладено Гентське перемир’я (умиротворення) між католицькими і протестантськими провінціями Нідерландів заради спільної боротьби за незалежність від Іспанії.

Бунт найманого іспанського війська, яке стояло в Нідерландах, призвів до поширення насильства і мародерства з боку іспанських найманців стосовно місцевого населення. 4 листопада ними був захоплений і розграбований Антверпен. Бажання захистити свою державу і прагнення до «загального блага» підштовхнули представників південних католицьких і північних протестантських провінцій Нідерландів сісти за стіл переговорів. Ними був створений документ, який і отримав назву «Гентське умиротворення». У ньому голландські католики і протестанти домовилися про примирення за умови збереження католицизму на півдні, а протестантизму на півночі країни для спільної боротьби з іспанськими найманцями.

Договір скасовував антипротестантські закони і розпорядження, введені останнім іспанським главою провінцій герцогом Альбою. Гентське умиротворення стало прикладом того, як між собою можуть домовлятися різні сили і різні конфесії заради захисту свого народу і своєї національної незалежності.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required