4 жовтня 1472 року народився Лукас Кранах Старший, відомий художник

4 жовтня 1472 року народився Лукас Кранах Старший, відомий художник, друг Мартіна Лютера, завдяки якому ми сьогодні маємо ряд чудових портретів німецького реформатора, його дружини Катарини фон Бора, батьків Мартіна Лютера, а також багатьох інших послідовників Реформації, у тому числі і німецьких князів.

Лукас Кранах служив художником при дворі саксонського курфюрста, ставши найбільш відомим і успішним німецьким художником свого часу. Відомо, що Лукас розписував інтер’єри Віттенберзького замкового костелу ще до початку Реформації.

Надалі творчість Кранаха стала своєрідним символом нової лютеранської віри у сфері мистецтва. Саме він оформляв гравюрами німецькомовну Біблію Мартіна Лютера. Кранах був свідком на весіллі німецького реформатора і хрещеним батьком їх з Катариною першої дитини – Йоганнеса (Ханса) Лютера. Переписка Кранаха та Лютера вже з 1520 року вказує на їх близькі відносини.

У 1531 і 1540 роках Лукас Кранах двічі призначався на посаду бургомістра Віттенберга. У Кранаха Старшого були двоє синів, Ганс та Лукас, які теж стали художниками, а також три дочки, одна з яких – Барбара, стала засновницею роду, у якому народиться Йоганн Вольфганг Гете.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required