3 листопада 1816 року народився Кальвін Фейрбенк

3 листопада 1816 року народився Кальвін Фейрбенк (Calvin Fairbank), відомий американський методистський священик, борець за скасування рабства, який провів 17 років і чотири місяці у в’язниці за те, що допоміг втекти 47 рабам.

Кальвін народився у місті Пайк у графстві Вайомінг неподалік від Нью-Йорка. Це був час Другого Великого пробудження в Америці, яке торкнулося і сім’ї Фейрбенків, які були відданими християнами.

Майбутнє життя Кальвіна визначила одна історія, яку він почув одного разу від двох рабів-втікачів на одному із зібрань церкви методистів. Ця історія сформувала в ньому неприйняття рабства і бажання допомогти у звільненні поневолених. У 1837 році він здійснив першу подорож на плоту, перевізши біглих рабів через річку Огайо на вільну територію. Пізніше він передав їх одному з лідерів аболіціоністів квакеру Леві Коффіну, який переправив їх далі в Канаду або північні штати, які скасували рабство.

Шлях, по якому переправлялися раби-втікачі, отримав назву «підземний шлях» («Underground Railroad») – це була ціла мережа притулків, перевізників та людей, які, не дивлячись на заборону і загрозу в’язниці, були готові допомагати втікачам, що прагнули свободи.

З 1840 року Кальвін Фейрбенк стає проповідником методистської церкви, а в 1842 році прийнятий у священики цієї протестантської громади. З 1844 року він починає вчитися в Інституті Оберліна, але залишає студентську лаву через прохання допомогти звільнити ще кількох рабів. Фейрбенк разом з Делі Вебстер, учителем з Вермонту, успішно допомагають звільнитися сім’ї Хейден з трьох осіб. Однак у штаті Кентуккі Кальвін зі своїм компаньйоном були схоплені і засуджені – Вебстер отримав два роки, а Кальвін Фейрбенк, який вважався організатором, отримав 15 років в’язниці – по п’ять років за кожного бранця.

Так, жертвуючи собою заради інших, намагаючись їм дати свободу, Фейрбенк сам потрапляє у неволю. Правда, він не був залишений. Льюїс Хейден, який отримав свободу завдяки Фейрбенку, зумів заробити грошей і в 1849 році заплатити своєму колишньому господареві за себе і свою родину, що допомогло Кальвінові отримати амністію і вийти на свободу.

У 1851 році Фейрбенк організовує новий побіг і через рік отримує новий вирок на 15 років, до того ж суворого режиму. На цей раз він відбув майже цілий термін і, отримавши «35 тисяч 105 ударів шкіряним батогом», був звільнений тільки в 1864 році, за підтримки губернатора Річарда Джейкоба. Залишалося всього три роки до Громадянської війни, яка вирішить питання рабства в Америці.

Звільнений Кальвін Фейрбенк одружився на Мандані Тайлестон, а в 1868 році у них народився син Кальвін Корнеліус. У 1890 році вийшли у світ мемуари Кальвіна Фейрбенка «Священик Кальвін Фейрбенк за часів рабства: як він «боровся на хорошій битві» , щоб підготувати «шлях» («Rev. Calvin Fairbank During Slavery Times: How He «Fought the Good Fight» to Prepare «The Way».).

Дійсно, він допоміг знайти фізичну свободу 47 рабам, а ще більше людей «знайшли шлях», дивлячись на його жертовний приклад любові до ближнього, яка була натхненна любов’ю до Всевишнього. Земний шлях Кальвіна Фейрбенка закінчився у 1898 році, але в історію боротьби за свободу його ім’я записано навіки.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required