30 вересня 420 року помер Ієронім, перекладач Вульґати

30 вересня 420 року помер Ієронім, перекладач Вульґати, найбільш поширеного в середні віки латинського перекладу Біблії.

Народжений у Стридоні на північному сході Італії близько 347 року, Ієронім назавжди увійшов у історію Церкви як один з її батьків. Здобувши освіту і ставши християнином у Римі, він відправляється на Близький Схід. Відвідавши там різні центри християнства – Антіохію, Константинополь, він оселяється у Віфлеємі, де засновує чоловічий монастир і робить свій знаменитий переклад Біблії на латинську мову.

Крім цієї важливої ​​справи, Ієронім залишив близько 180 різних полемічних і теологічних творів і коментарів, які глибоко пояснювали тексти Писання. Саме Вульґата стане найбільш читаним текстом Біблії у Середньовіччі і першою книгою, надрукованою Йоганном Гутенбергом.

У 1528 році французький кальвініст Робер Етьєн видав перше критичне видання Вульґати, а католицька церква на своєму соборі в 1546 році проголосила Вульґату канонічним виданням для читання в церкві.

Вульґата лягла в основу багатьох перших перекладів Біблії на європейські мови, зігравши певну роль у поширенні Слова Божого, християнізації та Реформації Європи.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required