25 жовтня 1790 року народився Роберт Стірлінг

25 жовтня 1790 року народився Роберт Стірлінг, шотландський реформатський священик, винахідник «двигуна Стірлінга». Цей двигун був більш досконалим і безпечним у порівнянні з попередніми моделями, чим зберіг від каліцтва багатьох людей.

Роберт народився у Клоґ Фармі в Шотландії і від свого батька перейняв інтерес до механіки. Однак освіту він отримав в університетах Единбурга та Глазго в галузі богослів’я і в 1816 році став священиком Церкви Шотландії в Думбартоні, а пізніше, з 1824 року і до кінця свого життя, служив у церкві в Ґалстоні.

Як пастор, він проявляв особливу турботу про людей і його турбував великий травматизм від парових двигунів, які на той час використовувалися в промисловості. Тому Стірлінг поставив собі за мету винайти більш безпечний двигун. Уже в 1816 році він отримав перший патент на винайдення «економника тепла» («теплообмінника» або «регенератора»), а у 1818 році з’явився його двигун, який був спочатку використаний для помпування води, а потім знайшов більш широке поширення.

Двигун Стірлінга працював на низькому тиску і не міг вибухнути. Пізніше Роберт отримав ще кілька патентів на вдосконалений тепловий двигун. Цікавився він і оптикою, винайшовши ряд оптичних приладів.

У 1819 році Роберт створив сім’ю з Джин Ренкін, і у них народилися семеро дітей, четверо з яких стали відомими інженерами з будівництва парових поїздів, один – художником, а ще один, Девід Стірлінг, перейняв батьківську справу в церкві, ставши священиком.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required