Місто Лютера Айслебен

У Німеччині не тільки Віттенберг називається містом Лютера. Приставку «Лютерштадт» отримало також місто Айслебен, у якому народився та помер німецький реформатор. Це місто також має довгу історію, як і Віттенберг і сьогодні розповідає частину історії Реформації усім, хто цікавиться цією темою. Саме тому ми згадаємо про це місто у рубриці #календарРеформації.

Айслебен розташований у землі Саксонія-Ангальт. Перші згадки про Айслебен датуються ще 997 роком як про ярмарок, а як про місто про нього згадують пам’ятки з 1180 року.

Цікавим є те, що хоча Лютер у цьому місті народився і помер, загалом він провів тут лише близько року свого життя. Більшу частину свого дитинства маленький Лютер провів у Мансфельді (про який ми колись, можливо, розповімо).

Для бажаючих дізнатися більше про Реформацію та її ініціатора в Айслебені існує маршрут для прогулянок під назвою «Шлях Лютера». Він поєднує два будинки – той, у якому він народився, та той, у якому він, ймовірно, помер. Одна з пам’яток на маршруті – храм Святого Андреа, у якому збереглася кафедра, з якої колись свої проповіді читав реформатор, зокрема незадовго до своєї смерті.

На ринковій площі міста встановлений пам’ятник Лютеру. Серед інших пам’яток – міський храм, у якому хрестили Лютера (знову відкритий для відвідувачів у 2012 році). Варто зазначити, що Пам’ятні місця Лютера в Айслебені та Віттенберзі у 1996 році занесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фото: http://bit.ly/2ADj6mg

P.S. Якщо ви пропустили наш допис про місто Лютера Віттенберг, то його можна знайти за посиланням: http://bit.ly/2yADT9j

P.P.S. Ви також можете відвідати сторінку спецпроекту R500 «Календар Реформації» за наступним посиланням: https://archive.c4u.org.ua/project/r-500/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required