Стіна Реформації у Женеві

Одним з центрів Реформації  є місто Женева, у якій, як і у Віттенберзі, можна знайти чимало пам’яток Реформації. Проте, на відміну від колиски лютеранської церкви, однією з центральних постатей у Женеві справедливо вважається Жан Кальвін, який свого часу доклав чимало зусиль для реформування цього міста та оформлення реформатської теології.

Саме на честь 400-річчя від дня народження Кальвіна (а також з нагоди 350-річчя з дня утворення заснованого Кальвіном Женевського університету) у 1909 році у місті почалося будівництво Стіни Реформації. Завершена вона була аж у 1917 році, і не дивно – стіна довжиною 100 метрів та висотою 9 метрів представляє собою цілий монументальний комплекс зі статуями різних розмірів, написами та іншими зображеннями. Стіна побудована на основі колишнього оборонного муру.

У центрі композиції цієї пам’ятки Реформації стоять чотири найвищі (по 5 метрів кожна) статуї головних діячів кальвінізму: Теодор Беза (1519—1605), Жан Кальвін (1509—1564), Гійом Фарель (1489—1565), Джон Нокс (1513 — 1572). Праворуч та ліворуч від цих статуй розміщені менші монументи на честь інших діячів світової Реформації. Певну дискусію викликає розміщення невеликих статуй Мартіна Лютера та Філіпа Меланхтона на окраїні стіни. Це пов’язано з тим, що вчення головного реформатора Женеви мало розбіжності з вченням Мартіна Лютера. Проте ці протиріччя не зменшують величність цієї масивної споруди.

По обидві сторони від центрального постаменту видніються великі написи – це девіз Реформації та Женеви:  Post Tenebras Lux («Після темряви – світло»). Також на стіні є зображення різних сцен історії Швейцарії.

У рамках проекту #календарРеформації ми говоримо про різних діячів цього визначального періоду світової історії. Щоб більше дізнатися про людей, увіковічених на центральному постаменті Стіни Реформації – переходьте за посиланнями:

Теодор Беза (1519—1605): https://archive.c4u.org.ua/calendar_13oct_1/

Жан Кальвін (1509—1564): http://bit.ly/2hx7wFl

Гійом Фарель (1489—1565): http://bit.ly/2zDksjU

Джон Нокс (1513 — 1572): http://bit.ly/2ibto6c

Фото допису: http://phototravelguide.ru/pamyatnik-statuya-monument/stena-reformacii/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required