12 жовтня 1576 року народився Томас Дадлі

12 жовтня 1576 року народився Томас Дадлі, багаторазовий губернатор колонії Массачусетс, вірний пуританин, який підписав нову хартію Гарвардського коледжу, пожертвував землю та кошти на заснування латинської школи у Роксбері.

Томас народився в англійському Нортхемптені у родині військового. Він став пуританином під впливом проповідей англійського пастора Джона Коттона, який через переслідування був змушений мігрувати до Америки. Слідом за ним вирушив і Томас Дадлі, який став одним із засновників колонії в Массачусетсі і її другим губернатором.

Томас разом зі своєю дружиною Дороті Йорк прибули до Америки на кораблі «Арабелла» у 1626 році. Разом з Джоном Вінтропом та Саймоном Бредстрітом вони обрали місце для заснування нового поселення – американського Кембриджу. Оскільки саме Дадлі вказав на це місце, то його іноді називають «засновником Кембриджу».

У 1650 році одним з перших актів, прийнятих Томасом на посаді губернатора, стало підписання нової хартії Гарвардського коледжу, яка частково діє і до сьогоднішнього дня. Дадлі входив до першої наглядової ради Гарвардського коледжу, впливаючи таким чином на формування християнських засад вищої освіти в Америці.

Томас Дадлі мав вісьмох дітей, один з яких – Джозеф (Joseph) Дадлі, як і його батько, став губернатором. Цікаво, що народився Джозеф, коли Томасу було вже 70 років.

Томас Дадлі вважається також засновником першої церкви у Бостоні і однією з перших громадських шкіл Америки у Роксбері.

Посвята переселенців-пуритан на суспільний благоустрій та управління перших колоній допомагала побудові місцевого життя на праведному фундаменті, що ставало благословенням для народу, як написано у Притчах 11:11 «Благословенням чесних підноситься місто».

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required