11 жовтня 1889 помер Джеймс Джоуль, винахідник першого закону термодинаміки

11 жовтня 1889 помер Джеймс Джоуль, винахідник першого закону термодинаміки, англіканин.

Учителем Джеймса був знаменитий англійський хімік Джон Дальтон, який належав до церкви квакерів і зацікавив Джоуля дослідженнями Божого творіння. Сам Джоуль пізніше писав, що «після того, як ми дізнаємося волю Бога і підкоряємося їй, у нас залишається ще одна важлива справа: осягнути Його Мудрість, Силу та Милосердя через ті свідоцтва, які проголошені у діяннях». Тому, на думку вченого, «Пізнання законів природи – є пізнанням Бога», що відповідало поширеному протестантському вченню про дві Книги, дані людям Богом – Книгу Писання і Книгу Творіння.

Джеймс Джоуль досліджував таємниці науки самостійно і не мав університетської освіти, але вже у тридцятирічному віці отримує певне визнання від відомих колег Вільяма Томсона Кельвіна, Майкла Фарадея і Джорджа Стокса.

У 1848 році Королівське наукове товариство друкує його книгу «Про механічний еквівалент тепла» і приймає Джоуля у свої ряди. Принцип збереження енергії, сформульований Джоулем, став початком нового напрямку фізики – термодинаміки. Вчений вважав, що оскільки «все існуюче управляється суверенною волею Бога», то завдяки цьому зберігається порядок і гармонія у Всесвіті, «ніщо не порушується, ніщо ніколи не втрачається, але як цілісний організм, хоча і дуже складний, працює рівномірно та гармонійно».

Наукова діяльність Джоуля була дуже плідною – він залишив близько сотні наукових робіт. Спільно з 717 вченими Джоуль у 1864 році підписав документ, який висловлював незгоду з еволюційними поглядами Чарльза Дарвіна і підкреслював прихильність до біблійного пояснення виникнення Всесвіту та життя.

У 1878 році він отримав довічну пенсію у розмірі 215 фунтів від британського уряду. Однією з улюблених книг Джоуля було Євангеліє, і тому після його смерті на його могилі були вибиті слова Ісуса з Євангелія від Іоанна (9:4): «Мені потрібно робити справу Того, Хто послав Мене, поки день, так як настає ніч, коли ніхто не може робити».

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required