29 листопада 1484 року народився Іоахим фон Ватт (Вадіан)

29 листопада 1484 року народився Іоахим фон Ватт (Вадіан) – діяч швейцарської реформатської церкви, реформатор Сент-Галлена.

Походив із заможної сім’ї торговців. Початкову освіту здобув у Сент-Галлені, а потім навчався у Віденському університеті, де отримав ступінь магістра, а пізніше викладав. З 1512 року очолив кафедру поетики, а в 1516 році став ректором Віденського університету.

Ще до початку Реформації він став відомим як поет-латиніст, отримавши від самого імператора Максиміліана нагороду – вінець і перстень, ставши «коронованим» поетом. У 1518 році він повернувся на батьківщину, ставши міським лікарем Сент-Галлена.

Наступного року він створює сім’ю з Мартою, дочкою одного з майбутніх лідерів анабаптистського руху Конрада Гребеля. У 1521 році на місце свого померлого батька Іоахим обирається в міську раду. Будучи знайомим і другом Ульріха Цвінглі, фон Ватт всіляко сприяє поширенню Реформації в місті, особливо, коли стає з 1526 року мером Сент-Галлена. Завдяки його зусиллям Сент-Галлен приймає протестантизм і зберігає його навіть після перемоги католицьких кантонів.

Розквіт теологічних дебатів змусив Іоахима заглибитися у вивчення теології, і він стає переконаним послідовником реформатської церкви, сам пише статті на захист Реформації. Вадіан стає автором «Хронік сент-галленських абатів», де поряд з історією центральної Європи, багато уваги приділяється і європейській Сарматії – землям Великого князівства Литовського.

Життя цього реформатора і політика закінчилося в Сент-Галлені у 1551 році. У своєму заповіті він передав місту свою велику бібліотеку, яка стала початком і ядром бібліотеки кантону, названої – Вадіаною. Так, місцеві швейцарці увічнили ім’я цього реформатора.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required