1 грудня 1865 року Генрі Мартін Таппер заснував перший університет для афроамериканців

1 грудня 1865 року баптистський пастор Генрі Мартін Таппер (Henry Martin Tupper) у Ралі, Північна Кароліна, заснував Університет Шоу (Shaw University) – перший університет для афроамериканців.

Появу такої вищої школи можна вважати одним з досягнень і результатів Громадянської війни. Боротьба проти рабства відбувалася не тільки військовою зброєю, а й через просвітництво та освіту колишніх рабів, щоб дати їм не тільки фізичну свободу, але також свободу духовну і інтелектуальну. Поява власної утвореної інтелігенції було променем світла і надії для багатьох, хто ще нещодавно не мав ніякої освіти і перспектив.

Університет виріс зі школи, заснованої Американською баптистською домашньою місіонерською спільнотою. Генрі Таппер приїхав в Ралі одразу після закінчення війни з метою заснування в місті Другої баптистської церкви. Таппер спільно зі слухачами своєї біблійної школи побудував двоповерховий будинок, у якому перший поверх займала церква, а другий став місцем зустрічі студентів інституту, які представляли нещодавно звільнених афроамериканців. Ці зустрічі і стали початком нового Університету Шоу, який буде названий «матір’ю всіх афро-американських коледжів», оскільки засновники і ректори наступних вищих навчальних закладів для темношкірих були випускниками цього навчального закладу.

Девізом університету стали слова «Заради Христа і людяності» («Pro Christo Et Humanitate»).

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required